Dżudo. Triumf nad liderem rankingu

Suchym Lesie juniorki i juniorzy młodsi rywalizowali w zawodach Pucharu Polski. Bardzo dobrze w młodszej grupie zaprezentował się Stanisław Jesionek z KJ AZS Opole.

Nasz dżudoka walczący w kategorii 60kg miał aż 48 rywali, spośród których okazał się najlepszy. Podopieczny trenera Edwarda Fasiejewa. W pierwszej rundzie pokonał Bartosza Żoładziejewskiego (GSSiR Gorzów Wlkp.), w drugiej Wiktora Kumidora (Wybrzeże Gdańsk), a w trzeciej Przemysława Litwina (Judo Wrocław). W ćwierćfinale wyeliminował z kolei Radosława Dragana (UKS Bydgoszcz) i w półfinale Gurgena Aghajanyana (UKS Krosno).

W finałowej walce Jesionek pokonał z kolei lidera krajowego rankingu Kacpera Kaczora. Rywal z Czarnych Bytom jako jedyny dotrwał do końca walki i uległ na punkty 0-1.

Poza tym w Suchym Lesie 5. miejsce zajęła Marta Gęsikowska (Gwardia Opole) w kategorii 63 kg, a siódma była Ines Figielus (AZS) w kategorii 52 kg.