Letycja Musz wygrała wojewódzką Miniolimpiadę Wiedzy Przyrodniczej

Jarosław Staśkiewicz
Jarosław Staśkiewicz
Najlepsza piątka uczniów z części olimpiady rozgrywanej w Stobrawskim Parku Krajobrazowym.
Najlepsza piątka uczniów z części olimpiady rozgrywanej w Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Jarosław Staśkiewicz
Olimpiada rozgrywana była dziś równolegle na terenie trzech opolskich parków krajobrazowych, a uczennica z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach (gmina Strzelce Opolskie) uzyskała najlepszy wynik i wyprzedziła blisko 140 uczniów z całego regionu.
Letycja Musz.

Letycja Musz.

W konkursie startowali uczniowie klas III i IV szkół podstawowych, a ich zadaniem było rozwiązanie testu oraz rozpoznanie roślin i zwierząt.

Do zdobycia było maksymalnie 80 punktów, a Letycja Musz zdobyła ich 75, wygrywając konkurs rozgrywany na terenie Parku Krajobrazowego Góra Świętej Anny.

Po szybkiej wymianie wyników Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych potwierdził, że dziewczynka z Kalinowic okazała się najlepsza spośród wszystkich uczniów w województwie.

W konkursie rozgrywanym na terenie Parku Góry Opawskie zwyciężyły wspólnie: Kinga Adamczyk (SP w Lubrzy) i Monika Jaśkowiec (SP Dytmarów) zdobywając po 65 punktów.

Konkurs dla uczniów z terenu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego był z kolei rozgrywany w szkole podstawowej w Domaradzu.

Tu rywalizację wygrała Urszula Cieślawska ze Szkoły Podstawowe w Wąsicach (gmina Wołczyn), która zdobywając 74 punkty straciła tylko jeden punkt do najlepszej uczestniczki w województwie. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 1 w Brzegu Dariusz Marszałek.

Szkoła w Wąsicach mogła się też pochwalić najlepszą drużyną w województwie, a bo cała trójka jej reprezentantów znalazła się w ścisłej czołówce zdobywając ponad 70 punktów.

- Dzieci przygotowywały się przez dwa miesiące, sukcesywnie uczyły się kolejnych partii materiału, tak żeby nic im się nie pomieszało, bo nazwy roślin czy grzybów nie są łatwe do zapamiętania - mówiła nauczycielka Ewa Lewandowska z podstawówki w Wąsicach.

- Pytania są na wysokim poziomie i znacznie wychodzą poza poziom nauczania w klasach III i IV - podkreślał dyrektor Ireneusz Hebda. - Ale dzieci, które przyjeżdżają na konkurs wojewódzki potrafią się doskonale przygotować i ci najlepsi byli blisko osiągnięcia maksymalnej ilości punktów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska