Saltex 4 liga. OKS Olesno - Olimpia Lewin Brzeski 7-0

Witold Bejm, obrońca zespołu z Olesna.
Witold Bejm, obrońca zespołu z Olesna. Oliwer Kubus
Czerwona kartka dla piłkarza gości Starczukowskiego sprawiła, że gospodarze urządzili sobie wielkie strzelanie i ze stanu 1-0 doprowadzili do wyniku 7-0.

Co ciekawe w spotkaniu w Oleśnie pierwsze fragmenty należały do Olimpii, a już po 180 sekundach przed szansą stanął Paczek. Po tym jak wymanewrował dwóch obrońców znalazł się sam na sam z Kościelnym, ale ten obronił strzał rywala. W kolejnych minutach obie ekipy grały w środku pola i dopiero po upływie 20 minut coś się ruszyło.

Najpierw piłka po dośrodkowaniu Świerca padła łupem bramkarza, a za chwilę niejako w powtórce i dograniu Jeziorowskiego niecelnie główkował Świerc. Trzecia szansa dała miejscowym gola. Jeziorowski dograł w pole karne, a Popczyk ładnym strzałem pokonał Dudzika. Przed przerwą nie zanosiło się wiele bramek, ale wszystko zmienił Starczukowski, który za wykłócanie się z arbitrem zobaczył czerwoną kartkę.

Nieco wcześniej OKS dał sygnał, że na jednej bramce nie zamierza poprzestać, ale strzały Jasiny i Jainty nie dały efektu. W przewadze miejscowi mieli więcej miejsca na boisku i łatwiej dochodzili do pozycji strzeleckich. Niespełna 10 minut od zejścia obrońcy Olimpii mecz był rozstrzygnięty.
Najpierw po centrze Popczyka, nogę musiał dostawić tylko Jasina, a 60 sekund później Jasina tym razem wcielił się w rolę asystenta, a przestawiony z obrony do ataku Świerc precyzyjnym strzałem trafił na 3-0.
Potem dwa razy pokazał się jeszcze rezerwowy Kożuchowski, który wykorzystał dokładne dwa podania aktywnego Jainty, a szczególnie efektowne było trafienie na 6-0, które padło po "szczupaku" napastnika miejscowych. Jainta zapisał w drugiej połowie jeszcze na swoim koncie gola, po podaniu Jasiny, a wynik ustalił Jeziorowski, który najlepiej znalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym.

OKS Olesno - Olimpia Lewin Brzeski 7-0 (1-0)
1-0 Popczyk - 35., 2-0 Jasina - 63., 3-0 Świerc - 64., 4-0 Kożuchowski - 73., 5-0 Jainta - 75., 6-0 Kożuchowski - 77., 7-0 Jeziorowski - 85.
Olesno: .Kościelny - Bejm, Woźny (72. Skowronek), Pawelec, Jeziorowski - Górka (79. Górski), Krzymiński, Jainta, Kubacki (46. Jasina), Popczyk - Świerc (68. Kożuchowski). Trener Grzegorz Krawczyk.
Olimpia: Dudzik - Tramsz, Urbaniak (55. Marszałek), Tomaszewski, Starczukowski - Niemiec, Maj, Kiczuła, Witkowski (46. Twardowski) - Hraca, Paczek (85. Wolny). Trener Rafał Tomaszewski.
Sędziował: Sebastian Kluz (Nysa)
Żółte kartki: Jeziorowski, Krzymiński - Kiczuła, Hraca. Czerwona kartka: Starczukowski (56.).