Zapasy. Brzozowski mistrzem po raz szesnasty

Krystian Brzozwski znów nie miał konkurencji i wygrał wszystkie walki.
Krystian Brzozwski znów nie miał konkurencji i wygrał wszystkie walki. Klubowe
Na pięciu matach w hali zgierskiego MOSiR rywalizowali najlepsi zapaśnicy w kraju we wszystkich trzech stylach - wolnym, klasycznym i zapasach kobiet.

W imprezie nie zabrakło przedstawicieli namysłowskiego Orła. W stylu wolnym na 99 uczestników wystartowało siedmiu naszych zawodników i zdobyli trzy medale. Po raz szesnasty z rzędu złoty medal w kategorii wagowej do 74 kg zdobył Krystian Brzozowski przechodząc do historii sportu. Krystian wszystkie swoje walki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, potwierdzając swoją całkowitą dominacją nad krajowymi rywalami. W walce o złoto jego rywalem był Michał Guza (Grunwald), a Brzozowski pewnie go pokonał i znów stanął na najwyższym stopniu podium.

Srebrny i "tylko srebrny" medal zdobył rywalizujący tym razem w wyższej kat. wagowej do 97 kg Radosław Marcinkiewicz. Przegrał on minimalnie finał w końcówce z zawodnikiem z Poznania Radosławem Baranem, etatowym reprezentantem polski w tej wadze. Dla naszego zawodnika start w wyższej wadze podyktowany był względami szkoleniowymi, a i tak był bliski zdobycia złotego medalu.

Marcinkiewicz w kategorii 86 kg, w której jest zdecydowanym liderem w kraju, tak jak Brzozowski w wadze do 74 kg, szykują się do startu w I Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w czerwcu w Baku (Azerbejdżan), gdzie zostali zakwalifikowani przez PZZ i PKOL oraz do wrześniowych Mistrzostwa Świata Seniorów (Las Vegas - USA), które będą pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich 2016 roku w Rio de Janeiro (Brazylia).
Kolejny medal tym razem brązowy zdobył Patryk Dworczyk (do 61 kg) . Nasz 22-letni zawodnik mógł pokusić się nawet o złoto, ale chwila nieuwagi w pierwszej walce z teoretycznie słabszym Hennadii Solovką kosztowała go porażkę. Następne walki wygrał już zdecydowanie i zasłużenie wywalczył brąz. Pierwszy byłTomasz Ogonowski z Białogardu, którego namysłowianin pokonał dwa tygodnie temu podczas MP Zrzeszenia LZS w Odolanowie.

Pozostali nasi zawodnicy także zajmowali dobre miejsca. Szymon Makuch siódme w kat. do 57 kg, Robert Zubyk także siódme w kat. do 61 kg. Obaj to jeszcze juniorzy 18-letni, medaliści Mistrzostw Polski juniorów do lat 20 z tego roku. Na dwunastym miejscu sklasyfikowany został Mariusz Sajdak w kat do 70 kg, a Przemysław Dzwoniarek na jedenastym w kat. do 125 kg.

W zapasach kobiet klub z Namysłowa reprezentowała jedna zawodniczka Aleksandra Ciunek. 18-letnia debiutantka w kat. do 60 kg zajęła bardzo dobre piąte miejsce, przegrywając walkę o brąz z Jowitą Wrzesień.