Saltex 4 liga. Racławia Racławice Śląskie - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-2

Michał Piwowar (z lewej) zdobył zwycięskie bramki dla kędzierzynian.
Michał Piwowar (z lewej) zdobył zwycięskie bramki dla kędzierzynian. Oliwer Kubus
Przesunięty do ataku Piwowar wykorzystał dwa błędy rywala i udokumentował dużą przewagę kędzierzynian w ostatnich 30 minutach.

Goście spotkanie na trudnym boisku beniaminka z Racławic Śląskich rozpoczęli bez pięciu piłkarzy, którzy z powodzeniem mogą grać w pierwszym składzie, a być może dlatego dość ostrożnie. Rywale w efekcie prowadzili grę, a przyjezdni szukali szansy w szybkiej kontrze.

W pierwszej części obaj bramkarze mieli po jednej interwencji, ale skuteczną zanotował tylko kania, który obronił strzał Adamusa. Po drugiej stronie boiska Blaucik nie miał szans. W 26. minucie Remień faulował szarżującego Piechę, a rzut karny na gola zamienił T. Hajduk.

Piłkarz ten musiał zejść z placu gry w efekcie kontuzji, a w efekcie siła rażenia miejscowych znacznie spadła. Pokazać jej nie mieli zresztą specjalnie okazji, gdyż kędzierzynianie postawili wszystko na jedną kartę. Do ataku przeszedł Piwowar, a Chemik osiągał coraz wyraźniejszą przewagę. W 65. minucie za akcją bocznym sektorem nie nadążył obrońca, a po dobrym dośrodkowaniu Piwowar miał sporo miejsca i czasu, aby pokonać Kanię.

Bramka dodała podopiecznym Łukasza Kabaszyna jeszcze więcej animuszu. Wyborną okazję zmarnował Dyczek, a następnie Kordys. W obu przypadkach spisał się jednak Kania. Szans nie miał w 2. minucie doliczonego czasu. Wówczas padła bramka dla Chemika, która wisiała w powietrzu. Kisiński nie zablokował piłki dośrodkowywanej z lewej strony, a Piwowar po raz drugi posłał ją do siatki.

Miejscowi w drugiej części przy odrobinie szczęścia mogli podwyższyć na 2-0, co zapewne zakończyło by się ich wygraną. Dwa razy na pozycję został wyprowadzony A. Zalewski, ale jego uderzenia były niecelne.

Racławia Racławice Śląskie - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-2 (1-0)
1-0 T. Hajduk - 26., 1-1 Piwowar - 65., 1-2 Piwowar - 90.
Racławia: Kania - Guzowski, Fedyn, J. Zalewski, Czerniak - Piecha, D. Hajduk, Rams, A. Zalewski, Bielak (75. Kisiński) - T. Hajduk (53. K. Reiwer). Trener Marek Malewicz.
Chemik: Blaucik - Kampa, Woźniak, Paterok, Michoń - Matuszek, Dyczek, Piwowar (90. Różycki), Remień, Wientzek (75. Kordys) - Adamus (71. Kiel). Trener Łukasz Kabaszyn.
Sędziował: Maciej Krzyżowski (Nysa)
Żółte kartki: Piecha, D. Hajduk, A. Zalewski - Piwowar