Saltex 4 liga: Czarni Otmuchów - TOR Dobrzeń Wielki 2-4

Doświadczony defensor TOR-u Jarosław Draguć.
Doświadczony defensor TOR-u Jarosław Draguć. Sławomir Jakubowski
Piłkarze z Otmuchowa przegrali czwarty mecz z rzędu.

Dorobek Czarnych w tym roku w siedmiu kolejkach to tylko jeden punkt. Żaden inny zespół nie zdobył w rundzie wiosennej mniej. Czarni są więc coraz bliżej drugiej z rzędu degradacji.

Spotkanie rozstrzygnęło się do przerwy. Zespół z Dobrzenia Wielkiego prowadzenie objął już w 3. min. Po rzucie rożnym piłka spadła wprost pod nogi Wojciecha Morki, który popisał się świetnym strzałem z woleja. Po kwadransie było już 2-0 dla przyjezdnych. W polu karnym faulowany był Grzegorz Henke, a pewnym egzekutorem jedenastki był niezwykle doświadczony Jarosław Draguć.

Goście nie zwalniali tempa i nim zespoły zeszły do szatni zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw skutecznym lobem popisał się Tomasz Komor, a na 4-0 podwyższył Dawid Achtelik po podaniu od Adama Malika. Czarni grali bardzo słabo w defensywie i stąd aż cztery stracone przez nich bramki po dość prostych błędach.

W drugiej odsłonie już takich pomyłek uniknęli. Grali też znacznie lepiej w ataku. Bramki zdobyte przez Artura Szeląga i Macieja Rychlika były jednak tylko na otarcie łez.

- Chcieliśmy szybko zdobyć gola i to nam się udało - mówił szkoleniowiec TOR-u Wojciech Lasota. - W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i całkowicie dominowaliśmy na boisku. Przeciwnicy praktycznie nam nie zagrozili. Po przerwie graliśmy już słabiej. Zwykle tak bywa, że przy wysokim prowadzeniu spada poziom motywacji i tak było też w tym spotkaniu. Gospodarze zdobyli dwa gole, ale nasze zwycięstwo nie było zagrożone.
Czarni Otmuchów - TOR Dobrzeń Wwielki 2-4 (0-4)
0-1 W. Morka - 3., 0-2 Draguć - 15. (karny), 0-3 Komor - 26., 0-4 Achtelik - 36., 1-4 Szeląg - 54., 2-4 Rychik - 64.
Czarni: Popardowski - Kotowski, Zaczyk, Wezner, A. Magier - Stec, Szeląg, Marzec, Wąchała, Rychlik - Łaciak (31. Gunia). Trener Tomasz Rak.
TOR Dobrzeń: Szmielak - Malik, Wolniaczyk, Draguć, Markiewicz - Henke (71. K. Morka), Latusek (55. Bednarz), W. Morka, Luptak - Achtelik (85. Siewruk), Komor (82. Wolny). Trener Wojciech Lasota.
Sędziował Armin Łubniewski (Prudnik). Żółte kartki: A. Magier, Stec, Rychlik - W. Morka. Widzów 100.