Saltex 4 liga: Orzeł Źlinice - Chemik Kędzierzyn-Koźle 4-1

Tomasz Szpon (Orzeł Źlinice)
Tomasz Szpon (Orzeł Źlinice) Sławomir Jakubowski
Goście grali piłką, atakowali i mieli swoje okazje, ale najpierw stracili dwóch kontuzjowanych piłkarzy, a potem aż cztery bramki.

Miejscowi ustawili się na własnej połowie i wyczekiwali na szybkie kontrataki i to się sprawdziło, choć gdyby kędzierzynianie byli skuteczniejsi mogło być różnie. Goście najlepsze okazje mieli, kiedy wszystko było rozstrzygnięte, bo w ostatnich 10. minutach. Najpierw z bliska główkował Piwowar, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie spudłował w dobrej sytuacji Browarski.

Wcześniej Koczwański jakoś obronił strzał Piowowara, raz pomylił się Kiel, a raz uderzał zbyt słabo. Wreszcie strzały Matuszka i Różyckiego obronił bramkarz. Jedyny raz do siatki trafił Kiel, który tuż przed przerwą doprowadził do remisu z rzutu karnego, po tym jak faulowany był Kordys.

Dużo więcej dobrego można powiedzieć o poczynaniach ofensywnych Orła. Jak już jego piłkarze doszli do pozycji, to trafiali. Wynik w 24. minucie "otworzył" Werner, który przymierzył w samo okienko. W 45. minucie miejscowi stracili gola, ale jeszcze w doliczonym czasie znów prowadzili. Po swojej akcji uderzył Czajkowski, a Blaucik zdołał tylko sparować piłkę, do której doszedł Werner i umieścił w bramce.

Kolejne dwa ciosy spadły na wyżej notowanych kędzierzynian po przerwie. Ponieważ się odkryli i dążyli do wyrównania, miejscowi mieli pięć okazji z kontry. Podwyższył Młyńczak, który był sam na sam po tym jak lot piłki przedłużył Błazy, a następnie padł najładniejszy gol meczu. Zepchnięty do narożnika boiska Czajkowski uderzył tak, że futbolówka wpadła za kołnierz Blaucikowi.

Orzeł Źlinice - Chemik Kędzierzyn-Koźle 4-1 (2-1)**
1-0 Werner - 24., 1-1 Kiel - 45. (karny), 2-1 Werner - 45., 3-1 Młyńczak - 78., 4-1 Czajkowski - 88.
Orzeł: Koczwański - Szpon, Dworak, Mrocheń (90. Koc), Balewicz - Czajkowski, Filarowski (60. Grabowski), Młyńczak (88. Suchan), Churas - Werner, Błazy (90. Plitzko). Trener Maciej Lisicki.
Chemik: Blaucik - Kampa, Woźniak, Paterok, Browarski - Matuszek, Piwowar, Wientzek, Kiel - Dyczek (39. Różycki) - Adamus (37. Kordys). Trener Łukasz Kabaszyn.
Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)
Żółte kartki: Werner, Grabowski - Matuszek, Woźniak, Browarski.