Saltex 4 liga: Start Namysłów - Pogoń Prudnik 2-0

Kamil Biliński (Start Namysłów).
Kamil Biliński (Start Namysłów). Sławomir Jakubowski
Szósty mecz bez porażki zanotowali piłkarze z Namysłowa. Z prudniczanami prowadzili otwartą wymianę, gdyż rywal też dążył do zwycięstwa.

Obie drużyny postawiły na atak, choć nie zapominały o obronie i dość sprawnie przesuwali formacje. Ciekawych akcji i dobrych wymian nie brakowało, piłka często trafiała w rejon jednego i drugiego pola karnego, ale to nie do końca przełożyło się na bramkowe sytuacje.

Pierwsi okazję mieli gospodarze w 9. minucie. Po zagraniu ze środka boiska P. Pabiniak zdecydował się na rajd i strzał z 16 metra. Ta próba była niecelna. Kilka chwil potem Pogoń musiała prowadzić, ale tak się nie stało. Roskosz mocno kopnął spod własnej bramki piłkę, jej lot przedłużył Surma. Na pozycję wychodził Rudzki, ale nieznacznie szybszy był Stasiowski. Golkiper Startu nie opanował piłki i ta znalazła się pod nogami napastnika. Miał pustą bramkę, ale z kąta nie trafił do niej.

Kolejne akcje piłkarzy nie przyniosły sytuacji, dużo było walki, prób ataków, ale wszystko bez wykończenia. Tak było niemal do 65. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu P. Pabiniaka do piłki wyskoczył na dalszym słupku Ł. Pabiniak i celną główką pokonał Roskosza. 13. minut później wynik był ustalony. Po zagraniu piłki ręką przez Cajzera we własnym polu karnym arbiter podyktował rzut karny. Na 2-0 trafił Samborski.
Pogoń jeszcze zaatakowała, ale po szybkiej akcji musiał kolegów ratować Roskosz broniąc strzał i jego dobitkę w wykonaniu Drapiewskiego. Na zakończenie meczu przed szansą na honorowego gola stanęła Pogoń. Z rzutu wolnego doskonale przymierzył Rudzki, ale jego strzał z 18 metra w jeszcze lepszym stylu obronił Stasiowski.

Start Namysłów - Pogoń Prudnik 2-0 (0-0)
1-0 Ł. Pabiniak - 65., 2-0 Samborski - 78. (karny)
Start: Stasiowski - Ł. Pabiniak, Zalwert, Żołnowski, Tistek - Ptak (53. Kostrzewa), Biliński (75. Zieliński) - Sarnowski, P.Pabiniak, Kamil Błach (46. Drapiewski) - Samborski (81. D. Raszewski). Trener Damian Zalwert.
Pogoń: Roskosz - Cajzner, Wójtowicz, Pietruszka, Dziwisz (78. Gościej) - Forma (69. Leśniowski), Scholz (61.Tęczar), Wicher (80. Płóciennik), Surma - Rudzki, Mazur. Trener Dariusz Przybylski.
Sędziowała: Karolina Radzik (Opole).
Żółte kartki: Sarnowski, Zalwert, Zieliński - Wójtowicz.