Udany występ Moniki Skorupy

Zawodniczka klubu Vega Dobrodzień dwa razy plasowała się w czołówce podczas pływackich zawodów Grand Prix w Gorzowie.

Mająca 16 lat Skorupa była jedyną reprezentantką naszego województwa na zawodach, których cykl po mistrzostwach Polski jest drugą najważniejszą imprezą w naszym kraju. Na starcie stanęło więc wielu bardzo dobrych pływaków.

Nasza zawodniczka startowała w aż ośmiu konkurencjach, a najlepiej spisała się w stylu grzbietowym. Na dystansie 200 metrów była czwarta, a na 50 m - piąta. Na obu dystansach wygrała reprezentantka Polski -Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław).

Pływaczka Vegi była ponadto cztery razy w drugiej dziesiątce zajmując: 12. miejsce na 50 m motylkiem, 13. na 100 m motylkiem, 19. na 50 m stylem dowolnym i 20. na 400 m st. dowolnym. Dwukrotnie zajmowała też 24. miejsce (na 100 i 200 m stylem dowolnym). Jej wyniki sprawiły, że zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej wśród dziewcząt 16-letnich.

Kolejna edycja zawodów z cyklu Grand Prix - Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy weekend na pływalni "Wodna Nuta" w Opolu. Na niej będzie już zdecydowanie więcej zawodników z naszego regionu, a pojawi się też cała krajowa czołówka.