Opolski Elektryczniak prężnie działa w ramach programu Erasmus+

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.
W ZSE już realizują dwa projekty w ramach programu Erasmus +. I planują trzeci. We wrześniu pierwsza grupa uczniów pojedzie na praktyki zawodowe na Sycylię.
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.

Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.

Pod koniec kwietnia w szkole gościli uczniowie i nauczyciele ze średniej szkoły zawodowej w Adenie w Turcji oraz ze szkoły elektrotechnicznej w Pradze. To partnerzy Elektryczniaka w ramach projektu "Practical Learning English through Multimedia and ICT (PLEMICT)". Czterodniowe spotkanie w Opolu było okazją do poznania rówieśników z innych krajów, ich kultury, sposobu myślenia. Takie spotkania służą przełamywaniu stereotypów oraz integracji.

Poznawanie Polski i Opola goście rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Wsi Opolskiej. Następnego dnia, po zapoznaniu się z zasadami działania GPS, w ramach łączenia teorii z praktyką musieli samodzielnie dostać się do siedziby Straży Pożarnej w Opolu. Czteroosobowe mieszane zespoły uczniów z Opola, Adeny i Pragi w ten sposób zwiedzały również miasto. Kolejny dzień rozpoczął się od dokonanych z pomocą narzędzi IT prezentacji, które dotyczyły szkół, miast i stolic partnerskich krajów. Goście brali też udział w lekcjach. W ramach ćwiczeń, po stworzeniu prostego układu, uruchamiali silniki elektryczne oraz konfigurowali centralę telefoniczną. Młodych Opolan czeka teraz rewizyta w Turcji, a później w Czechach.
Projekt "Najlepsi informatycy w Europie" to drugi projekt zawodowy, realizowany w Elektryczniaku. Dotyczy on praktyk zawodowych uczniów kierunku technik informatyk. Projekt obejmuje zajęcia przygotowawcze, zakończone egzaminem i certyfikatem oraz praktyki zagraniczne, które uczniowie odbywać będą na Sycylii. Praktyki będą ukierunkowane na projektowanie stron internetowych, przetwarzanie obrazu cyfrowego oraz multimediów, przygotowanie cyfrowe wydawnictw. Chociaż językiem projektu jest angielski, uczniowie, aby dostosować się do życia na Sycylii, nauczą się również podstaw języka włoskiego.

Pierwsza grupa 10 uczniów wyjedzie do Włoch we wrześniu 2015 r., a kolejna w marcu 2016 r.

Projekt pozwoli naszym technikom na zdobycie odpowiedniego doświadczenia i podniesienie kwalifikacji zarówno zawodowych w zakresie grafiki komputerowej jak i kompetencji personalnych.

Koordynatorem projektów jest Anna Strokowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska