Saltex 4 liga. Piotrówka dogoniła lidera (1)

Robert Ndip Tambe zdobył trzy gole dla Piotrówki.
Robert Ndip Tambe zdobył trzy gole dla Piotrówki. Sławomir Jakubowski
Zespół Tomasza Hejduka pewnie ograł Spartę, a tymczasem punkty straciły Stal Brzeg i Polonia Głubczyce. Niespodzianek było więcej, choćby w Dobrzeniu Wielkim i Namysłowie.

Derby w Lewinie Brzeskim zdeterminowała chęć uniknięcia straty bramki, więc zespoły nie decydowały się na ataki za wszelką cenę. W pierwszej części optyczną przewagę posiadała liderująca rozgrywką Stal, ale dośrodkowania Kulczyckiego i Poważnego oraz strzał tego ostatniego nie dały efektu. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą Tramsza, ale na posterunku był Raczkowski. Z drugiej strony po rzucie rożnym Strząbała i po kontrze Lipiński spudłowali.

Nastawiona na kontrę Olimpia miała okazje zaraz po przerwie, ale celnego strzału nie oddali Paczek i Maj. Pudłowali także Fabiszewski z 16 metrów oraz Michalak z 11 metrów. Losy meczu powinny obie ekipy rozstrzygnąć między 70., a 80. minutą. Najpierw Raczkowski sparował na słupek piłkę po strzale Wolnego, potem bramkarz Olimpii obronił strzał Lipińskiego, a dobijający Szpak spudłował. Na koniec Raczkowski wygrał pojedynek sam na sam z Paczkiem.

Wygrać nie udało się także trzeciej w stawce Polonii Głubczyce. Co prawda dość szybko prowadziła w Kędzierzynie-Koźlu po golu Lenartowicza, ale potem dwa stałe fragmenty wykorzystał Michoń, który kończył dośrodkowania z rzutów rożnych. Chemik, który grał w mocno okrojonym składzie, choćby bez Piwowara i Matuszka, wygrywał tylko trzy minuty, gdyż trafił Cieślik. Samo spotkanie toczyło się w dość wolnym tempie, okazji wielu nie było, a każda z drużyn lepsza była w jednej części.

Potknięcia konkurentów w drodze do 3 ligi wykorzystała za to Piotrówka, która przewyższała bardzo dobrze spisującą się wiosną Spartę Paczków i pewnie ją pokonała. Grała szybciej i składniej oraz wysokim pressingiem, przez co zmuszali rywala do błędów. Po raz kolejny doskonale spisał się napastnik Ndip Tambe, który wykończył trzy akcje zespołu.

Przed przerwą w Łubnianach przewagę mieli gospodarze i prowadzili już od 11. minuty, kiedy zamieszanie pod bramką wykorzystał Stręk. OKS prezentował się słabo i trener szybko dokonał zmian, ale te wiele nie dały. Śląsk grał agresywnie i przyjezdni jedynej szansy mogli szukać w stałych fragmentach. Po nich pudłowali Woźny i Czechowicz. Kiedy wydawało się że zakończy się seria bez porażki zespołu z Olesna, w doliczonym czasie Czechowicz dośrodkował z rzutu wolnego, a Pawelec głową pokonał bramkarza .
Olimpia Lewin Brzeski - Stal Brzeg 0-0
Olimpia: Dudzik - Raś, Stawecki, Moczko, R. Tomaszewski - Marszałek (60. Wolny), Maj, A. Tomaszewski (74. Starczukowski), Twardowski - Paczek (86. Witkowski), Tramsz.
Stal: Raczkowski - Schwarz, Józefkiewicz, Sikorski, Strząbała (55. Raczyński) - Kulczycki, Bonar (60. Michalak), Fabiszewski, Szpak, Poważny (77. Ptak) - Lipiński.
Sędziował: Przemysław Dudek (Opole)
Żółte kartki: Maj, R. Tomaszewski - Kulczycki, Fabiszewski
Widzów: 200

Piotrówka - Sparta Paczków 4-0 (2-0)
1-0 M. Ekwueme - 12., 2-0 Ndip Tambe - 31., 3-0 Ndip Tambe - 61., 4-0 Ndip Tambe - 70.
Piotrówka: Gargasz - Ndukong, Dziliński, Galdino, Mizera - M. Ekwueme, E. Ekwueme (75. Mróz), Gwiaździński, Tala (75. Ohams) - Chuptyś (46. Sroka), Ndip tambe (82. Pedro Lima). Trener Tomasz Hejduk.
Sparta: Czarnecki - Gucwa, Jasiok, Olszewski, Jędrocha (77. Hejdak) - Niziołek (72. Michaliszyn), Sypek (60. Podobiński), Żeligowski, Bobiński, Osuchowski - Fluder (65. Cymara)
Sędziował: Marcin Biegun (Nysa)
Żółte kartki: M. Ekwueme, E. Ekwueme, Ohams - Bobiński