Piłkarska 3 liga: Pniówek Pawłowice - Małapanew Ozimek 5-0

Piłkarze Małejpanwi musieli się pogoidzić z wysoką porażką.
Piłkarze Małejpanwi musieli się pogoidzić z wysoką porażką. Oliwer Kubus
Gdyby nasi piłkarze byli skuteczniejsi w pierwszej połowie spotkania, to losy tego starcia mogły się inaczej potoczyć.

Gospodarze bardzo szybko, bo już w 3. min objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Marcin Sobczak.

Stracona bramka nie podłamała naszych piłkarzy, którzy w pierwszej połowie radzili sobie na boisku bardzo dzielnie. Mieli dwie świetne okazje do wyrównania. W 11. min strzał Tomasza Wróblewskiego obronił golkiper Pniówka Bartosz Szelong, a w 37. w sytuacji sam na sam z nim był Łukasz Romanowski. Niestety napastnik Małejpawii spudłował i tuż przed przerwą sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych okazjach, które się mszczą.

Artur Gać z bliska pokonał Kamila Kosuta i było 2-0. Losy meczu były już rozstrzygnięte, a w drugiej połowie gospodarze już niepodzielnie dominowali na boisku i strzelili jeszcze trzy gole. W ostatniej minucie hat tricka skompletował Sobczak.

Wynik mógł być nawet wyższym ale kilka razy na wysokości zadania stanął Kosut ratując swoich kolegów skutecznymi interwencjami.
Pniówek Pawłowice - Małapanew Ozimek 5-0 (2-0)
1-0 Sobczak - 3., 2-0 Gać - 45., 3-0 Sobczak - 69., 4-0 Kostecki - 79., 5-0 Sobczak - 90.
Małapanew: Kosut - Okos, Robak, Lewandowski, Riemann - Karabin, Matusz (62. Cembolista), Wiśniewski (46. Górniaszek), Wróblewski, Meryk - Romanowski (79. Rusin). Trener Dariusz Kaniuka.
Sędziował Marek Serwaczak (Zabrze). Żółte kartki: Meryk, Górniaszek. Widzów 100.