Saltex 4 liga: Mechnice - Polonia Głubczyce 2-5

W akcji Janusz Złoczowski, autor dwóch bramek dla Polonii Głubczyce.
W akcji Janusz Złoczowski, autor dwóch bramek dla Polonii Głubczyce. Oliwer Kubus
Wyżej notowani goście byli zespołem lepszym, a miejscowym ambicji nie wystarczyło do sprawienia niespodzianki. Polonia wygrała drugi mecz i znów wzrosły jej szanse na awans.

Po 22. min meczu w Mechnicach było praktycznie po meczu. Przyjezdni po bramce Wanata i dwóch Złoczowskiego prowadzili bowiem 3-0. Wszystkie te gole piłkarze z Głubczyc zdobyli po szybkich i składnych akcjach, dokładnych dograniach i pewnych strzałach. Zespół Polonii dominował też fizycznie i szybkościowo.

Cień nadziei dał walczącym o byt miejscowym Greinert , który strzelił nie do obrony z 15 metrów. Tuż przed przerwą powinno być jeszcze lepiej, gdyż Zwoliński huknął z 15 metrów, ale Czerwiński w świetnym stylu przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

Trener Krystian Golec dokonał w przerwie dwóch zmian, licząc na poprawę gry i wyniku, ale Polonia była poza zasięgiem, zwłaszcza, że gospodarzom przytrafiały się błędy, a każdy został skarcony. W 56 minucie Lenartowicz po rzucie wolnym znalazł się w dogodnej sytuacji i zdobył gola strzałem z 12 metrów. Z kolei Wanat w 78 minucie otrzymał idealne prostopadłe podanie i pokonał bezradnego Żmudę.
Mechnice walczyły ambitnie do końca i zdobyły jeszcze bramkę. W 82 minucie "tańczącego" w polu karnym Greinerta podciął obrońca gości, a rzut karny pewnie wykorzystał jeden z najlepszych strzelców ligi Kampa, który zdobył swojego 17 gola.

Mechnice - Polonia Głubczyce 2-5 (1-3)
0-1 Wanat - 13., 0-2 Złoczowski - 20., 0-3 Złoczowski - 22., 1-3 Greinert - 26., 1-4 Lenartowicz - 56., 1-5 Wanat - 78., 2-5 Kampa - 82. (karny)
Mechnice: Żmuda - Tudyka (46. Szopa), Stotko, Kościelny, Bąk - Zwoliński (78. Kubas), Prymula (46. Machnik), Greinert, Gajda (80. Przywara) - A. Zyla, Kampa. Trener e bramkę, Krystian Golec.
Polonia: Czerwiński - Kiklaisz, Wiciak, Lenartowicz, Jamuła - Hanuszewski (81. Sobociński), Milewski (76. Kobylnik), Czarnecki, Złoczowski (69. Rudziński) - Wanat - Grek (86. Kulesza). Trener Marek Hanzel.
Sędziował: Tomasz Wąsiak (Kluczbork).
Żółte kartki: Greinert, Sotko - Czarnecki, Kiklaisz