Saltex 4 liga: Piotrówka - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-2

Obrońca Chemika - Piotr Michoń.
Obrońca Chemika - Piotr Michoń. Oliwer Kubus
Faworyzowani gospodarze przegrali nieoczekiwanie z kędzierzynianami i stracili fotel lidera, ale wciąż walczyć będą o awans.

Piotrówka do spotkania przystąpiła bez pierwszego bramkarza Gargasza, doświadczonego stopera Galdino i skrzydłowego Tali. W efekcie miejscowi zanotowali błędy w defensywie, a dodatkowo ich poczynania ofensywne straciły na jakości i polocie. Chemik od pierwszej minuty bronił się niemal całym zespołem i ze sforsowaniem tego muru Piotrówka miała olbrzymie problemy.

Przed przerwą jej piłkarze zmuszeni byli do strzałów z dystansu (Gwiździński i Ndip Tambe) oraz szukaniu bramki po stałych fragmentach (niecelna główka M. Ekwueme). Tymczasem rywale kontrowali i szybko objęli prowadzenie. Po wyrzucie bramkarza piłka odskoczyła obrońcy, dopadł do niej Matuszek i od razu strzelił, a futbolówka między nogami Radeckiego wpadła do siatki.

W kolejnych minutach po akcji Matuszka minimalnie spudłował Michoń, szczęścia nie miał też główkujący po rzutach rożnych Piwowar. Najlepszą okazję mógł mieć Adamus, ale Radecki przytomnym wyjściem uprzedził go o centymetry i uratował sytuację.

Nie był w stanie nic zdziałać w 66. minucie. Wówczas Adamus dośrodkował z kornera, a Michoń po raz kolejny wiosną wykorzystał dogranie i zdobył gola na 2-0 dla Chemika. Chwilę później sędzia dopatrzył się faulu Pateroka bez piłki i przyznał rzut karny Piotrówce, który na kontaktowego gola zamienił skuteczny Ndip Tambe. Miejscowi do końca próbowali uratować punkt, ale nie stworzyli sobie ku temu dobrej okazji.

Piotrówka - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-2 (0-1)
0-1 Matuszek - 10., 0-2 Michoń - 66., 1-2 Ndip Tambe - 71. (karny)
Piotrówka: Radecki - Bernard, E. Ekwueme, Dziliński, Mizera (76. Dereweńko) - Pedro Lima (66. Sroka), Gwiaździński, M. Ekwueme (73. Mróz), Obassi (46. Matheus) - Chuptyś, Ndip Tambe. Trener Tomasz Hejduk.
Chemik: Olszewski - Woźniak, Paterok, Browarski, Michoń - Kampa (90. Kordys), Piwowar, Remień, Dyczek, Matuszek (90. Gondek) - Adamus (90. Łysek). Trener Łukasz Kabaszyn
Sędziował: Maciej Krzyżowski (Nysa).
Żółte kartki: Dziliński, Chuptyś, Ntip Tambe - Piwowar, Łysek, Adamus, Kiel (na ławce), Paterok