Saltex 4 liga: TOR Dobrzeń Wielki - Racławia Racławice Śląskie 5-0

Danis Luptak zdobył gola i miał dwie asysty.
Danis Luptak zdobył gola i miał dwie asysty. Sławomir Jakubowski
Gospodarze od początku meczu przejęli inicjatywę i dążyli do zdobycia bramki, ale to mimo kilku dobrych akcji i strzałów długo się nie udawało. Jak już zdobyli gola to worek z bramkami się rozwiązał.

Najlepszą szansę przed przerwą miał Komor, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i próbował go lobować, ale uczynił to niedokładnie. Broniący się rywale swojej szansy upatrywali tylko w kontrach i stałych fragmentach gry. Ta pierwsza omal nie przyniosła im powodzenia. Bramkarz TOR-u Szmilek wygrał jednak pojedynek z T. Hajdukiem.

Miejscowi przewagę udokumentowali dopiero w 42. minucie, kiedy Bednarz powalczył o piłkę, ta trafiła do Luptaka, który uderzył z 18 metrów przy słupku.
- Pierwsza bramka otworzyła mecz, bo rywal nie miał już czego bronić, odkrywał się, a nam grało się łatwiej, bo mieliśmy zaliczkę - wyjaśnił Wojciech Lasota, trener miejscowych. W drugiej części nie mieliśmy większej przewagi, ale zaczęliśmy wykorzystywać okazje.

Już w 48 minucie po wymianie piłki między Malikiem i Luptakiem ten drugi zagrał w pole karne, a w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Komor. Potem golkiper Racławii musiał interweniować po strzałach Wolnego, Luptaka i Achtelika, a kilka razy po stałych fragmentach piłkę wybijali obrońcy gości.
W 75 minucie było jednak 3-0. Po raz kolejny prawą stroną przedarł się Luptak i zagrał wzdłuż bramki, a Achtelik musiał tylko dołożyć nogę. 5 minut później napastnik TOR-u rafił po raz drugi z rzędu, tym razem po wrzutce aktywnego Malika.

Wynik ustalił rezerwowy Melnyk. Po szybkiej kontrze miejscowi wyszli trzech na obrońcę, K. Morka zagrał do kolegi, a ten pokonał Kanię. To był pierwszy gol młodego Ukraińca w naszej lidze.

TOR Dobrzeń Wielki - Racławia Racławice Śląskie 5-0 (1-0)
1-0 Luptak - 42., 2-0 Komor - 48., 3-0 Achtelik - 75., 4-0 Achtelik - 80., 5-0 Melnyk - 90.
TOR: Szmielak - Bednarz, Draguć, Wolniaczyk, Malik - Komor (55. Grzesik), Sieńczewski (73. Latusek), Benedyk, Luptak (84. Melnyk) - Wolny (60. K. Morka), Achtelik. Trener Wojciech Lasota.
Racławia: Kania - Raczkowski (66. Gajdemski), D. Hajduk, Guzowski, Maciaszczyk - Bielak, K. Reiwer, Kisiński, Adamów, Bubiak - T. Hajduk. Trener Dagobert Kroll.
Sędziował: Grzegorz Orzeł (Strzlece Opolskie).