Brawa dla naszego kajakarza

Piotr Kuleta
Piotr Kuleta archiwum prywatne
Piotr Kuleta (AZS Politechnika Opole) stanął na podium zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w niemieckim Duisburgu.

Rośnie forma naszego zawodnika. Wraz z Marcinem Grzybowskim w kanadyjkowej dwójce na olimpijskim dystansie 1000 metrów zajęli 2. miejsce. Polska osada tydzień wcześniej na innych zawodach Pucharu Świata w portugalskiej miejscowości Montemor zajęła 4. lokatę, a jeszcze wcześniej była na 5. pozycji podczas mistrzostw Europy w czeskich Racicach.

W Duisburgu biało-czerwoni na podium stanęli razem z Niemcami. Wygrali Peter Kretschmer i Michael Muller z czasem 3.37,037. Biało-czerwoni mieli rezultat 3.38,144, a trzecie miejsce zajął inny duet reprezentujący gospodarzy: Ronald Verch - Yul Oeltze z wynikiem 3.38,350.

Występ w Duisburgu to największe osiągnięcie Kulety w tym sezonie. Startował on na poprzednich igrzyskach olimpijskich w Londynie i jest bardzo poważnym kandydatem do występu na przyszłorocznych w brazylijskim Rio de Janeiro.

Podczas zawodów w Niemczech reprezentanci Polski pokazali się z bardzo dobrej strony. Łącznie sześć razy stawali na podium, potwierdzając tym samym przynależność do ścisłej światowej czołówki. W K-1 na 200 m triumfowała Marta Walczykiewicz. Na drugim stopniu podium oprócz osady Kuleta - Grzybowski stawali też: Ewelina Wojnarowska (K-1 500 m), Paweł Szandrach (K-1 500 m), Karolina Naja - Beata Mikołajczyk (K-2 500 m) oraz załoga kobiet w K-4 na 500 metrów: Naja, Wojnarowska, Mikołajczyk i Edyta Dzieniszewska-Kierkla.