Pięć medali w dorobku NTG Nysa

Filip Wroński wywalczył w Szczecinie trzy medale.
Filip Wroński wywalczył w Szczecinie trzy medale. Archiwum klubowe
W Szczecinie odbyły się mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej, na których startowało ośmioro reprezentantów nyskiego klubu. Troje z nich stanęło na podium.

Najbardziej zadowolony ze swojego występu może być 14-letni Filip Wroński. W kategorii juniorów, będąc najmłodszym z grona zawodników z czołówki, zajął 5. miejsce w wieloboju, a w ćwiczeniach na poszczególnych przyrządach trzy razy stawał na najniższym stopniu podium. Był trzeci na: poręczach, koniu z łękami i drążku.

Na 9. miejscu w wieloboju uplasował się 15-letni Karol Kuglarz. Na przyrządach najwyższą lokatę zajął on na kółkach, gdzie był czwarty. Ponadto zajął 7. pozycję na koniu z łękami i 8. w ćwiczeniach wolnych. Na 14. pozycji w wieloboju juniorów rywalizację zakończył trzeci zawodnik nyskiego klubu - 16-letni Gracjan Wilk. Był on ponadto siódmy na kółkach.

W wieloboju juniorek startowały cztery zawodniczkiNTG. Najwyżej, na 15. miejscu, znalazła się 14-letnia Aleksandra Orzeszek. Tuż za nią w klasyfikacji była jej rówieśniczka Natalia Mrozek, a 18. była inna 14-latka - Weronika Antosiak. Na 26. pozycji sklasyfikowana natomiast została rok starsza od koleżanek Karolina Czarkowska. Nasze gimnastyczki zdobyły dwa brązowe medale na przyrządach. Mrozek była trzecia w ćwiczeniach wolnych, a Orzeszek na równoważni.

W gronie seniorek startowała natomiast jedna reprezentantka nyskiego klubu - 16-letnia Rozalia Wolska. Walkę w wieloboju ukończyła na 15. pozycji.

Wroński w Szczecinie reprezentował także barwy narodowe w drużynowej rywalizacji juniorów pomiędzy czterema reprezentacjami. Biało-czerwoni mierzyli swe siły z zespołami: Niemiec, Czech oraz Austrii i zajęli trzecie miejsce w tej rywalizacji. Wygrali Niemcy przed Austriakami.