Udany start studentów - lekkoatletów

Piotr Drobnik - podwójny złoty medalista zawodów w Łodzi.
Piotr Drobnik - podwójny złoty medalista zawodów w Łodzi. archiwum prywatne
Sześć medali w klasyfikacji generalnej zdobyli reprezentanci uczelni z Opola na Akademickich mistrzostwach Polski, które odbyły się w Łodzi.

W zawodach wystartowało ponad 1500 zawodników i zawodniczek a bohaterem opolskiej ekipy i wielkim odkryciem całych mistrzostw został podwójny złoty medalista Piotr Drobnik (Politechnika Opolska).

Tydzień wcześniej wygrał on półmaraton w Opolu, a w Łodzi sprawił dwie wielkie niespodzianki. Wygrał w biegu na 1500 m (w tej konkurencji startowało aż 139 zawodników) z rekordem życiowym 3.51.93. Na dystansie dwa razy dłuższym też był najlepszy pokonując wielu czołowych polskich biegaczy. Na 3000 m Drobnik również ustanowił rekord życiowy - 8.16.15.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także Paulina Rześniowiecka (Uniwersytet Opolski) w skoku wzwyż, w którym wygrała z wynikiem 171 cm

Srebrne medale wywalczyli zawodnicy Politechniki: Patryk Komar w trójskoku (z rekordem życiowym 15.06 m) i Kordian Mazurkiewicz w rzucie dyskiem (51,75 m). Brąz w rzucie oszczepem (wynik 42,19 m) zdobyła natomiast Danuta Plewnia, która po skończeniu studiów obecnie wykłada na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice.

W klasyfikacji uczelni technicznych złoto wywalczyła sztafeta Politechniki 4x400 m kobiet (Joanna Olszańska, Karolina Wasylów, Nina Pakos, Magdalena Sobek), która w klasyfikacji generalnej była piąta. Dwa srebrne medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem zdobyła Iwona Stach (odpowiednio w tych konkurencjach 4. i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej). Srebrny medal wśród przedstawicieli uczelni technicznych zdobyła również Anna Fuks w skoku wzwyż (7. miejsce w klasyfikacji ogólnej).

Warto jeszcze wspomnieć o miejscach reprezentantów Politechniki w czołowych dziesiątkach poszczególnych konkurencji. W biegach, w których triumfował Drobnik, Piotr Piotrowski był 8. (na 1500 m) i 9. (na 3000 m). Magdalena Sobek zajęła 10. lokatę w biegu na 400 metrów. Poza sztafetą 4x400 m kobiet, nieźle też wypadły inne sztafety Politechniki. Studenci na 4x400 m (Marcin Żmuda, Piotr Drobnik, Arkadiusz Galisch, Patryk Bednarz) zajęli 7. lokatę, a na 4x100 m (Rafał Orzoł, Hubert Olczyk, Marek Juszkiewicz, Sebastian Biela) uplasowali się na 9. pozycji.

W punktacji generalnej mistrzostw zespoły Politechniki kobiet i mężczyzn zajęły 4 miejsca, jednocześnie kobiety wywalczyły srebro w klasyfikacji uczelni technicznych.