Saltex 4 liga: Start Namysłów - Sparta Paczków 4-2

Rafał Żołnowski, stoper Startu.
Rafał Żołnowski, stoper Startu. Sławomir Jakubowski
Zespół z Namysłowa potwierdził wczoraj, że porażka z Racławią była wpadką przy pracy.

Zwyciężając solidną Spartę, Start odzyskał miano najlepszej drużyny drugiej części sezonu. Co więcej po ciekawym spotkaniu, w którym dużo było dobrej i otwartej gry oraz bramek.

Wynik otworzył w 11. min P. Pabiniak, który popisał się ładnym wolejem z 11 metrów. Dobra dyspozycja gospodarzy dała im podwyższenie w 35. min. Krystian Błach popisał się rajdem przez pół boiska i strzałem, po którym bramkarz sparował piłkę pod nogi Sarnowskiego i ten dopełnił formalności.

Zaraz po przerwie paczkowianie wrócili do gry za sprawą Sypka, który po raz pierwszy zmniejszył dystans. Uczynił to jeszcze raz w 66. min, kiedy wykorzystał rzut karny. Była to odpowiedź na wcześniejsze trafienia Samborskiego. Ten po podaniu P. Pabiniaka odważnie ruszył na bramkę, minął obrońcę, a następnie Czarneckiego i z bliska umieścił piłkę w pustej bramce.

Gości, którzy mieli nadzieję na doprowadzenie do remisu, szybko "ostudził" najpierw Fluder (dostał czerwoną kartkę za kopnięcie Tistka w głowę i osłabił Spartę), a następnie P. Pabiniak. Po szybkim wypadzie z własnej połowy Samborski zagrał do Sarnowskiego, ten przytomnie przedłużył lot piłki i P. Pabiniaka miał przed sobą całą bramkę.
Start Namysłów - Sparta Paczków 4-2 (2-0)
1-0 P. Pabiniak - 11., 2-0 Sarnowski - 35., 2-1 Sypek - 51., 3-1 Samborski - 63., 3-2 Sypek - 66. (karny), 4-2 P. Pabiniak - 82.
Start: Stasiowski - Krystian Błach, Żołnowski, Biliński, Tistek - Drapiewski (84. Kostrzewa), Sarnowski, Ptak (80. Zieliński), Kamil Błach (64. Włoszczyk) - P. Pabiniak (87. Dempniak), Samborski. Trener Damian Zalwert.
Sparta: Czarnecki - Gucwa (86. Cymara), Bogdanowicz, Jasiok, Olszewski -Niziołek, Sypek (82. Hejdak), Bobiński, Osuchowski (46. Michaliszyn) - Fluder, Szwarga (61. Podobiński). Trener Marcin Krótkiewicz.