3 liga piłkarska: Grunwald Ruda Śląska - Ruch Zdzieszowice 2-2

Mariusz kapłon wykorzystał rzut karny i dał remis Ruchowi Zdzieszowice.
Mariusz kapłon wykorzystał rzut karny i dał remis Ruchowi Zdzieszowice. Sławomir Jakubowski
Zdzieszowiczanie dwa razy przegrywali, ale zdołali sięgnąć po punkt w meczu z niżej notowanym, ale ambitnym rywalem.

Zajmujący 15. miejsce w tabeli przed tą kolejką gospodarze z Rudy Śląskiej meczu z Ruchem nie mogli zacząć lepiej. Już w 8. minucie z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Jagodziński, Kasprzik jej nie przejął, a Szpoton zgrał do Wolka, który głową skierował ją do siatki. W 17. minucie miejscowi powinni podwyższyć, ale będący sam na sam z bramkarzem Maciongowski spudłował.

Ruch odpowiedział strzałem z dystansu Polaka i przewrotką Ł. Damrata, ale obie próby były nieprecyzyjne. Nasi przejęli inicjatywę, dobrze grali piłką i w 23. minucie był remis. Czajkowski zagrał do Ł.Damrata, a ten mimo asysty obrońcy pokonał Soldaka. Do końca pierwszej części zdzieszowiczanie mieli optyczną przewagę, ale Grunwald bardzo groźnie kontrował. Dreszer najpierw spudłował, a potem nie znalazł sposobu na Kasprzika. Na koniec minimalnie chybił aktywny w naszym zespole Ł. Damrat.

Druga połowa zaczęła się od niecelnych uderzeń z dystansu Czajkowskiego i Wolka, a w 60. minucie po uderzeniu Szatkowskiego piłkę zmierzającą do bramki Grunwaldu wybił Jagodziński, a za chwilę po zamieszaniu i strzale Sotora uczynił to Wolek.
To się zemściło. Brzozowski zagrał idealnie do Stanisławskiego, który miał miejsce i czas, aby minąć bramkarza i strzelić na 2-1 dla miejscowych. Pięć minut później w niegroźnej sytuacji bramkarz staranował Czaplińskiego i sędzia przyznał Ruchowi rzut karny.

Wykorzystał go wprowadzony minutę wcześniej Kapłon. W końcówce zaatakowali miejscowi, a najbliżej szczęścia był Brzozowski, który z 14 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Grunwald Ruda Śląska - Ruch Zdzieszowice 2-2 (1-1)
1-0 Wolek - 8., 1-1 Ł. Damrat - 23., 2-1 Stanisławski - 63., 2-2 Kapłon - 69.
Grunwald: Soldak - Kiepura, Szpoton, Wolek, Szczypior - Stanisławski (86. Kowalski), Maciongowski, Jagodziński (70. Jaskiernia), Włodarczyk - Kot (46. Brzozowski), Dreszer (90. Szczygieł). Trener Teodor Wawoczny.
Ruch: Kasprzik - Polak, Bachor, M. Dyczek (75. Rychlewicz), P. Dyczek (79. Korbiel) - Ł.Damrat, Czajkowski, Sotor, Marzec (75. Kostrzycki) - Szatkowski (68. Kapłon), Czapliński. Trener Łukasz Rogacewicz.