Natalia Bajor z Brzegu znów najlepsza

Na najwyższym stopniu podium Natalia Bajor (z prawej) i Adina Diaconu.
Na najwyższym stopniu podium Natalia Bajor (z prawej) i Adina Diaconu. Prywatne
We Władysławowie trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Polski juniorów i kadetów w tenisie stołowym.

Zgromadziły one na starcie 314 zawodników i zawodniczek z 30 krajów, w tym m.in. z Brazylii, Korei Południowej, Tajwanu, czy Japonii oraz całą czołówkę europejską - w kategorii do lat 18 oraz do lat 15 .

Bardzo dobrze się zaprezentowała wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z Odry Brzeg 18-letnia Natalia Bajor, trenująca obecnie w KU AZS UE Wrocław. W parze z Rumunką Adiną Diaconu zdobyły złoty medal w grze podwójnej, pokonując w drodze do tego mocne pary deblowe mi.in. z Białorusi, Słowacji,Tajwanu, Japonii, Korei Płd.. W finale brzeżanka z partnerką wygrały rodaczkami Rumunki: Andreę Clapę i Dianę Lupu 3-2 (8,5,-7,-4,3).

Jest to drugi drugi sukces w karierze Bajor w kategorii juniorek, w rozgrywkach z cyklu ITTF Global Junior Circuit. Przed dwoma laty wygrała bowiem w grze deblowej turniej z tego cyklu w parze z koleżanką klubową Sandrą Wabik w szwedzkim Orebro.
Nie powiodło się natomiast naszej reprezentantce w grze pojedynczej, gdzie przegrała walkę o 1/8 finału z mało znaną Koreanką Yelin Choi i odpadła z turnieju. Koreanka została zresztą rewelacją turnieju i w wielkim stylu wygrała mocno obsadzony turniej we Władysławowie.

Bajor czekają jeszcze gry w drużynie, ale Polki nie będą należeć do faworytek, gdyż w gronie 20. drużyn są rozstawione z numerem sześć.