Srebrny medal Sebastiana Hoima

Sebastian Hoim
Sebastian Hoim Sławomir Jakubowski
Sztangista Budowlanych Opole zajął 2. miejsce w kategorii do 105 kg na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Ciechanowie.

Mający 22 lata Hoim był jedynym przedstawicielem naszego regionu na tej imprezie dla zawodników do lat 23. Spisał się bardzo przyzwoicie. Z sześciu prób miał pięć udanych. W rwaniu kolejno zaliczał 151, 160 i 165 kg, a w podrzucie uporał się ze sztangą ważącą 180 i 190 kg, by w trzeciej próbie spalić 195 kg.

Wygrał dość zdecydowanie uznawany za jeden z największych talentów w polskich ciężarach, były zawodnik opolskiego kluby Jarosław Samoraj (Mazovia Ciechanów), który w dwuboju zaliczył 368 kg (165+203). Jak więc widać Hoim na złoto miał niewielkie szanse.

O dobrym wyniku zawodnika opolskiego klubu świadczy fakt, że w klasyfikacji Sincleare'a przeliczającej wagę zawodnika na podniesiony ciężar miał drugi wynik spośród zawodników ze wszystkich kategorii wagowych. Uzbierał 398,10 pkt (wynik powyżej 400 pkt. uznawany jest za bardzo dobry). W tej klasyfikacji też zwyciężył Samoraj, który miał rezultat 412,35 pkt.