Kolarstwo. Zawodnicy Wibatech Fuji startowali na Ukrainie

Odbyły się tam trzy "klasyki" zaliczane do cyklu Horizon Park Race For Peace. Kolarze opolskiej grupy byli aktywni.

Na starcie stanęło pięciu naszych zawodników: Wojciech Skarżyński, Dariusz Batek, Sylwester Janiszewski, Bartosz Pilis, Przemysław Sobieraj. Pierwszy wyścig o długości 134 km wygrał Ukrainiec Sergiej Lagkuti (Kloss BDC), a najlepszy z naszych Janiszewski był 16, ze stratą blisko pięciu minut.

Wszyscy członkowie Wibatechu ukończyli zawody, ale nie wystartował Sobieraj. Skarżyński był 24., Batek - 33., a Pilis - 45. Do mety dojechał też brzeżanin startują w barwach czeskiej grupy - Wojciech Pszolarski. Zajął on 28. lokatę

W drugim starcie (115 km) na czwartym miejscu uplasował się Dariusz Batek, który zdecydowanie najlepiej spisuje się w tego typu wyścigach w tym roku. Tym razem przyjechał 43 sekundy po najlepszym Ukraińcu Oleksandrze Poliwodze. Janiszewski był 11., Skarżyński - 26, a Pilis nie ukończył wyścigu.

Trzecia odsłona cyklu to podwójne zwycięstwo zawodników polsko-ukraińskiej grupy Kloss BDC. 120 kilometrowy klasyk na trasie Kijów- Kijów wygrał Mikajło Kononenko, przed Vitalijem Butsem. W czasie zwycięzcy na 8 pozycji finiszował Batek. Ukraiński klasyk ukończyli jeszcze dwaj kolarze Wibatechu: Skarżyński (22) i Sobieraj (47).