Saltex 4 liga: Olimpia Lewin Brzeski - Polonia Głubczyce 0-2

Obrońca Polonii Jacek Lenartowicz trafił na 1-0 dla swojego zespołu.
Obrońca Polonii Jacek Lenartowicz trafił na 1-0 dla swojego zespołu. Sławomir Jakubowski
Goście grali konsekwentnie, a kiedy rywal nieco opadł z sił zdominowali wydarzenia na boisku i pewnie sięgnęli po komplet punktów.

Zespół z Głubczyc miał inicjatywę od początku meczu, ale gospodarze poczynali sobie przed przerwą dość dobrze i nie oddawali łatwo pola. Mieli też w tej części dwie swoje okazje. Tramsz jako pierwszy w meczu, ale źle uderzył, natomiast później Paczek zbyt długo zwlekał i stracił piłkę na rzecz obrońcy.

Najlepszą szansę miał jednak w pierwszych 45 minutach Cieślik, który po ładnym podaniu Czarneckiego miał przed sobą tylko bramkarza. Źle się zachował i Dudzik wyczuł jego intencje. Goście skrupulatnie budowali swoje akcje i regularnie przyspieszali ataki skrzydłami lub szukali zagrań za plecy rywala. Miejscowi zaś prowadzili w miarę otwartą grę. Żadna ze stron nie wyrobiła sobie lepszej okazji bramkowej.

Po przerwie poloniści uzyskiwali coraz większą przewagę. Początkowo przyniosła ona serię stałych fragmentów gry, aż wreszcie po jednym z nich wybita piłka ponownie została dośrodkowana w pole karne, doszedł do niej obrońca Lenartowicz i zdobył upragnionego gola. To wymusiło na podopiecznych trenera Rafała Tomaszewskiego większe ryzyko, co z kolei pasowało rywalom.

- Po objęciu prowadzenia z zespołu zeszło ciśnienie, było więcej luzu w grze i znacznie więcej nam się udawało - powiedział trener Polonii Marek Hanzel. - Można było wygrać wyżej, ale pewnie sięgnęliśmy po trzy punkty i gramy o awans.

Po szybkich atakach przyjezdni mieli jeszcze cztery okazje aby podwyższyć, jednak pokonać bramkarza udało się tylko rezerwowemu Krywce. Z kolei Wanat, Czarnecki i ponownie Krywko swoje sytuacje zmarnowali.

Olimpia Lewin Brzeski - Polonia Głubczyce 0-2 (0-0)
0-1 Lenartowicz - 60., 0-2 Krywko - 73.
Olimpia: Dudzik - Raś, R. Tomaszewski, Stawecki, Buśko (46. Kochler) - Marszałek (46. Twardowski), Maj, A. Tomaszewski (63. Hraca), Starczukowski - Tramsz, Paczek (70. Wolny). Trener Rafał Tomaszewski.
Polonia: Polonia: Czerwiński - Kiklaisz, Wiciak, Lenartowicz, Jamuła - Złoczowski (79. Joszko), Ko#bylnik (84. Sobociński), Czarnecki, Hanusze#wski - Wanat (70. Milewski) - Cieślik (62. Kry#wko). Trener Marek Hanzel.
Sędziowała: Karolina Radzik (Opole);
Żółte kartki: Jamuła.