Saltex 4 liga: OKS Olesno - Pogoń Prudnik 1-0

Kamil Jasina zdobył jedyną bramkę meczu w Oleśnie.
Kamil Jasina zdobył jedyną bramkę meczu w Oleśnie. Sławomir Jakubowski
Bramkarz Olesna Halski uratował swój zespół kilka razy, a Jasina zdobył bramkę na wagę trzech punktów w 88. minucie.

Przed przerwą zespoły jakby się badały i grały nieco nerwowo w efekcie czego mało było płynnej gry, a sytuacja bramkowa nie miała prawa się pojawić. Dopiero w 40. minucie udało się ją stworzyć prudniczanom. Po uderzeniu z rzutu wolnego Rudzkiego bramkarz tylko sparował piłkę pod nogi Surmy. Zdążył jednak z interwencją i naprawił swój błąd. Za chwilę szansę mieli gospodarze. NA indywidualną akcję zdecydował się Popczyk i zakończył ją strzałem z 16 metrów w słupek.

W drugiej części piłkarze obu drużyn grali już zdecydowanie odważniej i zaczęli dążyć do zdobycia bramki, która dałaby wygraną pieczętującą utrzymanie w lidze. Zaczął OKS za sprawą nieznacznie niecelnego strzału Popczyka oraz zbyt słabego Jainty.

Następnie w ciągu zaledwie trzech minut pokazał się Rudzki. Po jego dobrym podaniu spudłował głową Mazur, a następnie sam Rudzki uderzając z linii pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką. Na kolejną okazję goście czekali do 82. minuty. Wówczas piłkę dostał Mazur, zwiódł Woźnego i znalazł się sam na sam z Halskim. Ten odważnie wybiegł z bramki i odbił piłkę. Za chwilę Mazur strzelał z rzutu wolnego i znów w roli głównej wystąpił Halski.
Golkiper Olesna wyrósł na bohatera w samej końcówce, kiedy uratował wygraną. Po tym jak z kontrą wyszedł Jeziorowski i dokładnie dograł w pole karne, a Jasina uderzył z woleja nie do obrony, OKS prowadził bowiem w 88. minucie 1-0. Strzelec minutę później uderzał raz jeszcze, ale niecelnie.

Po upływie 90. minut Pogoń powinna zapewnić sobie co najmniej punkt. Po dośrodkowaniu Scholza główkował z bliska inny rezerwowy Różański, ale tuż obok słupka. Ten ostatni za moment znalazł się sam na sam z Halskim, ale bramkarz Olesna stanął po raz kolejny na wysokości zadania i jego zespół fetował wygraną.

OKS Olesno - Pogoń Prudnik 1-0 (0-0)
1-0 Jasina - 88.
Olesno: Halski - Bejm, Woźny, Świerc, Jeziorowski - Popczyk (80. Pawelec), Krzymiński, Kożuchowski, Górka (64. Górski), Jainta (73. Skowronek) - Jasina. Trener Grzegorz Krawczyk.
Pogoń: Roskosz - Cajzer, Gościej, Pietruszka, Wójtowicz - Płóciennik (61. Scholz), Rewucki, Wicher, Surma - Mazur (89. Różański), Rudzki. Trener Dariusz Przybylski.
Sędziował: Piotr Kapica (Strzelce Opolskie);
Żółte kartki: Skowronek - Rewucki;