Saltex 4 liga: Racławia Racławice Śląskie - Czarni Otmuchów 1-4

Michał Kotowski trafił dwa razy do siatki Racławii.
Michał Kotowski trafił dwa razy do siatki Racławii. Archiwum
Piłkarze z Otmuchowa w pierwszej części mieli watę w nogach i to nie pozwoliło im zdobyć gola. Rywal to uczynił, ale potem osłabł i Czarni zdominowali wydarzenia na boisku.

Przed przerwą po stronie gości dało się wyczuć presję jaka związana była z tym występem. Czarni wygrywając robili bowiem milowy krok ku utrzymaniu. Choć grali piłką, konstruowali akcje, to ich wykończenie pozostawiało sporo do życzenie. Okazję sam na sam zmarnował Rychlik, pomylił się Stec, a Wąchała zaliczył poprzeczkę.

W 23. min sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów, a kiedy piłkarze wrócili na boisko wszystkich zaskoczył D. Hajduk. Zdecydował się na uderzenie z 40 metrów, a piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Potem błysnął w solowej akcji T. Hajduk. Minął trzech rywali, znalazł się jednak zbyt blisko bramkarza i Popardowski wybił piłkę nogą.

- Rywal miał okazje, ale gdybyśmy podwyższyli, to może udałoby się dotrwać do końca - ocenił Dagobert Kroll, trener Racławii. - Rywal miał większą kulturę gry i wygrał zasłużenie.
Po przerwie Czarni dopięli swego po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką, które wywołało w obu ekipach odmienne zdania, co do zasadności odgwizdania "jedenastki". Wykorzystał ją Szeląg, a jak na kapitana przystało dwa kolejne gole wypracował kolegom.

Najpierw zagrał po ziemi, a wprowadzony 20 sekund wcześniej Kortowski trafił do pustej bramki. Potem Szeląg zagrał górą, a do główki doszedł Wąchała i było 3-1 dla Czarnych. Na zakończenie asystę zaliczył Zaczyk, którego podanie "zamknął" Kotowski.

>b>Racławia Racławice Śląskie - Czarni Otmuchów 1-4 (1-0)
1-0 D. Hajduk - 24., 1-1 Szeląg - 51. (karny), 1-2 Kotowski - 68., 1-3 Wąchała - 71., 1-4 Kotowski - 82.
Racławia: Kania - Laskowski (46. Bubiak), Guzowski, A. Reiwer, Jegierczyk - Kisiński (84. Raczkowski), D. Hajduk (75. Bodaszewski), A. Zalewski, Czerniak (80. Adamów), Bielak - T. Hajduk. Trener Dagobert Kroll.
Czarni: Popardowski - Gaik,Strąg, Wezner, Marzec - Śliż (82. Pacławski), Zaczyk, Szeląg, Wąchała, Stec (68. Kotowski) - Rychlik. Trener Tomasz Rak.
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole);
Żółte kartki: Strąg - A. Reiwer, Guzowski; Czerwona kartka: A. Reiwer (80.)