Saltex 4 liga: Victoria Chróścice - Polonia Głubczyce 1-4

Patryk Krywko i Karol Wanat z Polonii Głubczyce.
Patryk Krywko i Karol Wanat z Polonii Głubczyce. Sławomir Jakubowski
Ekipa z Głubczyc do przerwy remisowała w Chróścicach, ale w drugiej połowie udowodniła swoją wyższość i pozostała w walce o awans.

Nie wszystko zależy jednak od samych graczy trenera Marka Hanzela. Muszą bowiem pokonać w sobotę w Głubczycach Śląsk Łubniany i liczyć, że punkty wywiezie z Piotrówki TOR Dobrzeń Wielki. Polonia traci bowiem do tej pierwszej ekipy jeden punkt, a do rozegrania została jedna kolejka.

- Zamierzamy wygraną zakończyć sezon i będziemy czekać na pomyślne wieści z Piotrówki. Nic innego nam nie pozostało - stwierdził Marek Hanzel, szkoleniowiec Polonii.

W Chróścicach gospodarze, którzy już pogodzili się ze spadkiem nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i na koniec przygody z 4 ligą chcieli sprawić jeszcze odrobinę radości sobie i kibicom, a z pewnością dała by ją jakaś zdobycz punktowa z faworytem. Miejscowi poczynali sobie bardzo dobrze, nie odstawali od rywala, a nawet mieli przewagę.

Nie załamała ich nawet szybko stracona bramka po dwójkowej akcji Greka z Wanatem z 6. min. W 11. min było już 1-1. Prawą stroną przedarł się Dora, dograł do Rogowskiego, a ten posłał piłkę w pole karne. Przejął ją na 7 metrze D. Kołodziej i pokonał Woźniaka. Piłkarze Victorii starali się pójść za ciosem, wymuszali na rywalu błędu i kilka razy zapowiadało się na groźną sytuację. Goście się jednak wybronili.
Po przerwie wszystko ustawiła sytuacja z 54. min. Po wrzucie z autu w pole karne, piłkę do siatki wepchnął aktywny Wanat. Niespełna 10. minut później skrzydłem akcję przeprowadził z kolei Krywko, zagrał idealnie do Hanuszewskiego i ten pozbawił miejscowych złudzeń. Na koniec raz jeszcze pokazał się duet Wanat - Grek, a tym razem zamienili się oni rolami. Pierwszy podawał, a drugi finalizował.

Victoria Chróścice - Polonia Głubczyce 1-4 (1-1)
0-1 Wanat - 6., 1-1 D. Kołodziej - 11., 0-2 Wanat - 54., 0-3 Hanuszewski - 63., 0-4 Grek - 70.
Victoria: Walkowicz - Borosz, Jacek, Szwed, Glinda - Dora (79. Mateja), Dastin Polok (67. Niemczyk), Zięba, D. Kołodziej (79. Marek), Damian Polok - Rogowski. Trener Bogdan Kowalczyk.
Polonia: Woźniak - Wiciak, Sobociński, Jamuła, Kiklaisz - Czarnecki, Złoczowski (32. Krywko), Hanuszewski, Kobylnik - Wanat (63. Cieslik), Grek (72. Joszko). Trener Marek Hanzel.