Nasi motocykliści wystąpili w rolach głównych

Z trasą zmaga się Damian Magierowski z Hawi Racing Team.
Z trasą zmaga się Damian Magierowski z Hawi Racing Team. Michał Sikora
Reprezentanci dwóch opolskich klubów świetnie spisali się w kolejnych rundach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro.

W wałbrzychu motocykliści Hawi Racing Team walczyli w 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski, a świetny występ zaliczył Damian Magierowski, który dwukrotnie zwyciężał w klasie Junior i zajął wysokie 5. miejsce w klasyfikacji zawodów bez podziału na klasy.

Z kolei Jakub Kucharski (Hawi) w obu dniach notował trzecie czasy w klasie E1, a w "generalce" dwóch wałbrzyskich rund uplasował się na 7. pozycji. Dla naszego klubu w klasie E2/E3 punktowali także Robert Warchoł , Błażej Gazda i Paweł Rubisz, którzy w zawodach zajęli odpowiednio 9., 12. i 13. miejsce.

Wreszcie w klasie Quad Andrzej Hawryluk zaliczył tylko pierwszą próbę crossową, gdyż odnowiła się jemu kontuzja, która uniemożliwiła dalszą jazdę. W klasie Masters Hawi nie miało tym razem reprezentanta, ponieważ Bartłomiej Bembenik, trenując przed tygodniem nabawił się urazu kolana i po zabiegu będzie przechodzić rehabilitację.

Po czterech rundach w klasyfikacji generalnej sezonu prowadzi Sebastian Krywult (BKM Bielsko-Biała), przed Pawłem Szymkowskim (CKM Cieszyn) i Maciejem Giemzą (Novi Korona Kielce). Szósty jest Magierowski, a siódmy Kucharski. W klasie Junior ten pierwszy jest zdecydowanym liderem z kompletem punktów, a Kucharski zajmuje 3. miejsce w E1. Lokaty naszych w E2/E3 to: 7. Gazda, 12. Rubisz i 14. Warchoł

W Wałbrzychu startowali również motocykliści z SM Panda Strzelce Opolskie, którzy rywalizowali w Pucharze Polski. Co ciekawe najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu Patrycja Komko i jej koleżanka klubowa Karolina Juzweńko pojechały w klasie E1 wraz z mężczyznami. Komko była 13. w stawce 17 zawodników, a w drugim dniu podobnie jak Juzweńko nie dojechała do mety.

Pierwszy i drugi był w tej klasie Sebastian Banaś (Panda), zwyciężył tym samym całą odsłonę i w "generalce" jest liderem. Bezkonkurencyjny w klasie E2/E3 był Michał Bednarz (Panda), a zawody wygrał przed innym strzelczaninem Bartłomiejem Jończykiem, który był drugi i szósty. Punktowali także Łukasz Trzepizur (16.) i Adam Pluta (17.). W łącznej punktacji sezonu prowadzi Jończyk, a Bednarz, który startował po raz pierwszy jest czwarty.

W klasie Masters Maciej Brawata (Panda) był drugi w pierwszym dniu, a drugiego przejazdu nie ukończył. W zawodach został sklasyfikowany na 6. miejscu, a w cyklu jest 9.

Kolejne zawody odbędą się 18 i 19 lipca w Malechowie.