Brawa dla lekkoatletów Chemika Kędzierzyn-Koźle

Angelika Celner
Angelika Celner archiwum prywatne
W Białej Podlaskiej odbyły się mistrzostwa Polski juniorów. Startowała na nich skromna ekipa z naszego regionu i udało się zdobyć dwa medale.

Oba były koloru brązowego, a przypadły one w udziale reprezentantom Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Zdobyli je: Angelika Celner w biegu na 400 metrów przez płotki oraz Mateusz Gibaszek w rzucie dyskiem. Ich występ w Białej Podlaskiej należy ocenić bardzo wysoko, bo oboje poprawili swoje rekordy życiowe. Na najważniejszą imprezę w roku wypracowali więc odpowiednią formę. Oboje są z rocznika 1997 i jeszcze w następnym roku będą mogli startować w kategorii juniorów, co jeszcze podwyższa wartość zdobytych przez nich medali.

Celner w finale miała wynik 61,05 sek i minimalnie, bo zaledwie o 0,1 sek. wyprzedziła Ewę Ochocką (Bolesłavia Bolesławiec). Wygrała zdecydowanie Helena Dalke (Zawisza Bydgoszcz; czas 58,65 sek.), a druga była Maria Wendler (UKS 55 Łódź; czas 60,68 sek.).

W finale rzutu dyskiem Gibaszek miał rezultat 53,42 m, a o lepszym miejscu niż trzecie nie mógł marzyć. Walkę o złoto stoczyli bowiem: Bartłomiej Stój (Victoria Stalowa Wola) i miejmy nadzieję przyszła wielka gwiazda polskiego sportu - Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno), który specjalizuje się w pchnięciu kulą, a dysk traktuje jako dodatek. Wygrał Stój z wynikiem 59,76 m, a Bukowiecki miał rezultat o 25 cm gorszy. W pchnięciu kulą kolejność była odwrotna. Bukowiecki, który jest mistrzem świata juniorów wygrał zdecydowanie.

W finale biegu na 400 m biegł Rafał Jurczyński (Podium Kup). Zajął w nim ostatnie 8. miejsce z rezultatem 49,35 sek. O lokatę wyżej w skoku wzwyż uplasował się Mieszko Grzelak (MOS Opole), a wynik jaki osiągnął - 195 cm to jego nowy rekord życiowy.

W finale B na 400 m przez płotki biegła Karolina Nowak (Juvenia Głuchołazy). Ostatecznie zajęła 10. miejsce. Na 11. pozycji zostali sklasyfikowani: Katarzyna Gergont (skok o tyczce; MOS Opole) oraz Aleksander Kupczak (bieg na 400 m przez płotki; Podium Kup). Na 14. pozycji rywalizację natomiast ukończyli: Kamil Baron (bieg na 3000 m z przeszkodami; Azymek Zdzieszowice) i Jacek Chochorowski (bieg na 110 m przez płotki; MOS Opole).