Szóste miejsca naszych lekkoatletek na mistrzostwach Polski

Paulina Rześniowiecka
Paulina Rześniowiecka Oliwer Kubus
Na tych lokatach rywalizację podczas drugiego dnia krajowego czempionatu w Krakowie zakończyły zawodniczki AZS-u Politechniki Opole: Paulina Rześniowiecka (skok wzwyż) i Mirela Kujawa (bieg na 400 m przez płotki).

Po brązowym medalu Anny Wloki (Podium Kup) w pchnięciu kulą na kolejne krążki reprezentantów Opolszczyzny nie ma specjalnie co liczyć. W poniedziałek startujący w Krakowie nasi reprezentanci w większości mogą być zadowoleni ze swoich występów.

Szczególnie dotyczy to 24-letniej Rześniowieckiej, która wynikiem 182 cm pobiła swój rekord życiowy. Do tej pory był on 4 cm gorszy, a ustanowiła go cztery lata temu. Nasza wszechstronna zawodniczka (wiele razy w przeszłości startowała też w wieloboju lekkoatletycznym) zrobiła więc więcej niż można było od niej oczekiwać. Rywalizację w skoku wzwyż wygrała z bardzo dobrym rezultatem 198 cm rekordzistka Polski - Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok). Ona ten rekord (199 cm) ustanowiła dwa lata temu w Opolu. Jej występ na zawodach w Krakowie pozwala z optymizmem oczekiwać startu na sierpniowych mistrzostwach świata w stolicy Chin - Pekinie.

Szóste miejsce 26-letniej Kujawy to realnie oceniając maksimum jej możliwości. Miała czas 59,66 sek., gorszy o 0,26 sek. od rekordu życiowego, który ustanowiła półtora miesiąca temu. Żeby w Krakowie zajął 5. miejsce musiałaby pobiec o ponad sekundę szybciej.

Na przedostatnim 8. miejscu rywalizację w rzucie dyskiem ukończył 25-letni Kordian Mazurkiewicz (AZS Politechnika Opole). Wynik 52,50 m jest jednak jego najlepszym w tym roku. Dwa pierwsze miejsca zajęli należący do światowej czołówki Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław; 65,60 m) i Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki; 64,02 m).

Ni udał się natomiast występ Rafałowi Ciszewskiemu. Mający 22 lata zawodnik AZS-u Politechniki Opole w rzucie młotem po pięciu spalonych próbach, dopiero w ostatniej szóstej miał mierzony wynik. Jego rezultat - 56,66 m (gorszy o prawie pięć metrów od rekordu życiowego) dał mu ostatnie 8. miejsce. Wygrał tegoroczny hegemon na świecie - Paweł Fajdek (Agros Zamość). Regularnie rzuca on w tym sezonie powyżej 80 metrów. Złoto mistrzostw kraju zdobył z rezultatem 79,74 m.

Wtorek będzie ostatnim dniem mistrzostw w Krakowie.