Brawa dla Barbary Niewiedział

Barbara Niewiedział
Barbara Niewiedział archiwum
Zawodniczka MGOKSiR-u Korfantów zajęła 5. miejsce w biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbywały się w Krakowie.

W ostatnim dniu imprezy nie udało się powiększyć dorobku medalowego reprezentantom naszego regionu. Szans na to zresztą wielkich nie było. Kończymy więc mistrzostwa z jednym brązowym medalem Anny Wloki (Podium Kup) w pchnięciu kulą.

Bardzo zadowolona może być z siebie jednak nasza złota medalistka paraolimpiady Barbara Niewiedział (MGOKSiR Korfantów). W biegu na 1500 m zajęła ona 5. miejsce z czasem 4.18,83. To właśnie ten rezultat jest najważniejszy. To jej nowy rekord życiowy. Pobiła go o ponad dwie sekundy, a żeby tego dokonać musiała czekać aż dziewięć lat. To pokazuje, że przygotowała znakomitą formę na zawody w Krakowie.

Siódmy w biegu na 3000 m z przeszkodami był jej klubowy kolega z MGOKSiR-u Korfantów Piotr Piotrowski. Miał czas 9.08,73 i to był przyzwoity jego występ. Na finiszu przegrał minimalnie z dwoma rywalami walkę o 5. miejsce.

Na tej samej pozycji rywalizację w skoku wzwyż ukończył Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opole). Po całej serii kontuzji, z którymi zmagał się w minionych latach jest on daleki od swojej najlepszej dyspozycji. O tym świadczy wynik, jaki osiągnął w Krakowie - 208 cm czyli bardzo przeciętny. Jego rekord życiowy jest aż o 20 cm lepszy.

Zadowolone nie mogą być też dwie inne zawodniczki klubu z Opola. Katarzyna Siewruk zajęła przedostatnie 11. miejsce w rywalizacji w biegu na 100 m przez płotki (czas 14,78). Także przedostatnią (12.) lokatę zajęła w rzucie dyskiem Iwona Stach, a jej rezultat to 43,26 m. Obie stać na dużo lepsze rezultaty.