Modelarze z Zawadzkiego mistrzami świata w kategorii modeli pływających

Radosław Dimitrow
Adam Bogdon, Dawid Hadamek i Artur Wisniowski (od lewej) prezentują swoje modele pływające archiwum
W kategorii juniorów nasi zawodnicy nie mieli sobie równych i zgarnęli wszystkie medale. Walczyło o nie ponad 200 zawodników.

Nasi modelarze reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata Modeli Pływających, które rozegrane były w miejscowości Bánk na Węgrzech. Zaprezentowali tam 14 różnych modeli statków i okrętów, które złożone zostały w skali od 20 do 100 razy mniejszej od oryginałów.

- W zawodach wzięło udział ponad 200 modelarzy z 14 państw m.in. Niemiec, Rosji, Francji, Chin i Polski - relacjonuje Krzysztof Wasik, jeden z zawodników. - Liczyliśmy na dobry występ i zajęcie lokat w pierwszej dziesiątce swoich kategorii.
Zawodnicy najpierw musieli zaprezentować swoje statki komisji oceniającej. Ta sprawdzała poprawność wykonania i odwzorowania wszystkich szczegółów. Potem mieli 7 minut na pokonanie na wodzie trasy wyznaczonej między bojami. Liczyły się zatem także umiejętności kierowania sprzętem.

W kategorii juniorów, w której wystartowało 27 zawodników, nasi modelarze zdominowali podium. Adam Bogdon przywiózł do kraju dwa złote i dwa brązowe medale. Dawid Hadamek wywalczył srebro, a Artur Wisniowski brąz. W kategorii seniorów Krzysztof Wasik zdobył srebrny medal. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli aż 7 krążków.