Nasza łuczniczka ma za sobą start w kwalifikacjach na mistrzostwach świata

Milena Barakońska
Milena Barakońska Sławomir Jakubowski
Milena Barakońska (Obuwnik Prudnik) zajęła 84. pozycję w zawodach, które odbywają się w stolicy Danii - Kopenhadze.

Zawodniczka Obuwnika brała we wtorek udział w kwalifikacjach zmagań indywidualnych, które przeprowadzane są po to, by ustalić drabinkę obowiązującą w rundzie finałowej. W gronie 156 zawodniczek Barakońska zajęła 84. miejsce. Wyżej, bo na 35. pozycji kwalifikacje zakończyła Karina Lipniarska, a trzecia reprezentantka Polski - Natalia Leśniak została sklasyfikowana na 100. miejscu.

W środę odbędzie się runda finałowa. Rywalką Barakońskiej w pierwszym pojedynku będzie Kristine Esebua z Gruzji, która w kwalifikacjach zajęła 29. pozycję. Ich wyniki wskazują na Gruzinkę jako na faworytkę, ale trzeba pamiętać, że co innego kwalifikacje, a co innego potem bezpośrednia walka pomiędzy zawodniczkami.

W rywalizacji mężczyzn z trzech reprezentantów Polski w kwalifikacjach najlepiej spisał się PawełMarzec, który w gronie 211 zawodników zajął 32. miejsce. Sławomir Napłoszek był 70., a Rafał Wojtkowiak 100.

Nasi reprezentanci byli blisko sprawienia ogromnej sensacji w turnieju drużynowym. W kwalifikacjach zajęli 16. miejsce na 58 drużyn i wpadli w 1/8 finału na wielokrotnych medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich - ekipę Korei Południowej. Biało-czerwoni prowadzili 2:0 i 4:2, ale po dogrywce przegrali ostatecznie 4:5 i zajęli 9. lokatę.

Drużyna naszych pań z Barakońską w składzie spisała się gorzej. W stawce 43 zespołów zajęła 23 miejsce i nie awansowała do fazy finałowej, w której znalazło się 16 najlepszych ekip.