Wygrana szczypiornistów Gwardii Opole w sparingu

Oliwer Kubus
Słoweniec w barwach Gwardii Rok Simic w starciu z Górnikiem zdobył pięć bramek.
Słoweniec w barwach Gwardii Rok Simic w starciu z Górnikiem zdobył pięć bramek. Oliwer Kubus
Nasz beniaminek ekstraklasy pokonał w Zabrzu ekipę Górnika 34-27.

Górnik w ostatnich latach należał do krajowej czołówki. W poprzednim sezonie zakończył rozgrywki ekstraklasy na 5. miejscu. Po nim w zabrzańskim klubie doszło do kilku zmian kadrowych. Nowym trenerem w miejsce Szweda Patricka Lillestranda został były znakomity reprezentant Polski Mariusz Jurasik (nadal ma występować na parkiecie, ale w starciu z Gwardią nie zagrał). Zabrzański zespół wydaje się teraz słabszy, ale i tak teoretycznie dysponuje silniejszym składem niż Gwardia. Zwycięstwo naszego zespołu jest więc małym sukcesem, choć trzeba pamiętać, że do wyników pierwszych meczów sparingowych nie ma co przywiązywać wielkiej wagi.

W pierwszej połowie Gwardia osiągnęła trzy bramki przewagi, ale gospodarze zdołali dojść nasz zespół i do przerwy był remis. Po przerwie opolanie znów odskoczyli i ostatecznie wygrali. Bardzo dobrze w opolskiej bramce spisywał się Adam Malcher, a pochwalić też trzeba drugiego z golkiperów - Mateusza Zembrzyckiego z drużyny juniorów. Zresztą w tym spotkaniu w barwach Gwardii zagrało jeszcze kilku innych młodych wychowanków klubu: Karol Siwak, Adrian Przybysz i Maciej Stańko.

Nie grali natomiast dwaj nowi zawodnicy zmagający się z kontuzjami: bramkarz Sebastian Suchowicz oraz Ivan Milas. Kolejny sparing (trzeci w okresie przygotowawczym) Gwardia zagra z innym zespołem z ekstraklasy - Zagłębiem Lubin na wyjeździe w środę 5 sierpnia. Tydzień temu w starciu z tym rywalem u siebie zremisowała 27-27.
Górnik Zabrze - Gwardia Opole 27-34 (15-15)
Górnik: Kicki, Kornecki, Witkowski - Kmieć 2, Niedośpiał 2, Daćko 2, Tomczak 6, Kryński 4, Gromyko 2, Piątek, Gluch, Buszkow, Tatarincew 4, Gliński 1, Niewrzawa 3, Ścigaj 1. Trener Mariusz Jurasik.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Swat 2, Trojanowski 5, Prokop 2, Simic 5, Knop 3, Tarcijonas 3, Jankowski 2, Łangowski 3, Mokrzki 4, Zeljic, Rumniak 4, Kedzo 1, Ciosek, Siwak, Przybysz, Stańko. Trener Rafał Kuptel.