Pierwsza runda i koniec zawodów dla Mileny Barakońskiej

Milena Barakońska
Milena Barakońska Sławomir Jakubowski
Łuczniczka Obuwnika Prudnik odpadła po pierwszym pojedynku na mistrzostwach świata w stolicy Danii - Kopenhadze.

We wtorkowych kwalifikacjach Barakońska zajęła w gronie 156 zawodniczek 84. miejsce. W pierwszej rundzie rozgrywek pucharowych wpadła na Gruzinkę Kristinę Esebuę, która w kwalifikacjach była 29. Naszej zawodniczce nie udało się pokonać faworyzowanej rywali. Przegrała 2:6 i odpadła z dalszej walki.

To samo stało się udziałem innej reprezentantki Polski - Natalii Leśniak, która kwalifikacje skończyła na 100. pozycji. Uległa Włoszce Natalii Walejejewej 4:6. Trzecia z Polak - Karina Lipniarska (35. w kwalifikacjach) spisała się znacznie lepiej awansując do 1/16 finału po pokonaniu po drodze Holenderkę Esther Deden 6:0 i Dunkę Carine Rosenvinge 6:2. W trzeciej rundzie wpadła na znakomitą Kang Chae-Young z Korei Południowej.

Wśród mężczyzn wszyscy trzej reprezentanci Polski: Paweł Marzec, Rafał Wojtkowiak i Sławomir Napłoszek pożegnali się z turniejem już po pierwszej rundzie.