Polskie złoto na olimpiadzie w USA. Zdobyła je Elżbieta Kasprzyk z Kędzierzyna-Koźla

Tomasz Kapica
W 60-osobowej reprezentacji Polski są także kędzierzynianie.
Elżbieta Kasprzyk z Kędzierzyna-Koźla zdobyła złoty medal w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Dystans ten pokonała w 42 sekundy.

W Los Angeles trwają Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, na których startuje siedem tysięcy niepełnosprawnych sportowców z całego świata. W 60-osobowej reprezentacji Polski jest dwóch mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Poza Elżbietą startuje także Adam Sobiech (również pływanie). Trenerem pływaków jest Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych w regionie i nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Olimpiada trwa od zeszłego piątku. Wielki finał odbędzie się 2 sierpnia. Szacuje się, że na żywo obejrzy go około pół miliona widzów.