Laser - centrum okulistyczne. Nowość w Opolu

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Laser - centrum okulistyczne. Nowość w Opolu
Operacje zaćmy, wizyty okulistyczne, diagnostyka oczu, badania refundowane przez NFZ.

Nowoczesne vel Świętokrzyskie Centrum Okulistyczne Laser Jerzy Szaflik, Michał Kamiński - spółka cywilna to Ogólnopolska Sieć Klinik Okulistycznych. Siedziba spółki znajduje się w Warszawie. Firma działa od 2009 roku i dotychczas stworzyła siedem klinik, w tym najnowszą w Opolu. Centrum Okulistyczne Laser świadczy usługi
zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i usług pełnopłatnych.
Oferuje:
- operacyjne leczenie zaćmy
- badania diagnostyczne narządu wzroku
- laserową korekcję wad wzroku
- operacje siatkówki (witrektomia)
(w Kielcach i Nowej Soli)

Dr n. med. Anna Kamińska, adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek od lat specjalizujące się w operacjach zaćmy będą wykonywały te zabiegi w Opolu w NZOZ Laser, który ulokował się w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej 44.

Dr n. med. Anna Kamińska, adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek od lat specjalizujące się w operacjach zaćmy będą wykonywały te zabiegi w Opolu w NZOZ Laser, który ulokował się w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej 44.

SPECJALIŚCI Z ZAKRESU OKULISTYKI
- W naszych klinikach wszystkie zabiegi korekcji wad wzroku wykonują wysokiej klasy specjaliści, mający kilkunastoletnie doświadczenie w tego typu operacjach - mówi dr n. med. Michał Kamiński.

BADANIA DIAGNOSTYCZNE:
Badania diagnostyczne w NZOZ Laser są refundowane przez NFZ:
- HRT (tomograficzne obrazowanie tarczy nerwu wzrokowego) - nieinwazyjne badanie stanu nerwu wzrokowego, szczególnie polecane w monitorowaniu postępu neuropatii jaskrowej, pomaga oceniać postępy leczenia jaskry
- OCT (optyczna koherentna tomografia) - nieinwazyjne badanie wewnętrznych struktur oka pozwalające wykryć nawet najmniejsze zmiany w strukturach siatkówki, włókien nerwowych etc., ocenić jej stan. Jest uzupełnieniem angiografii. Pomaga ocenić również skutek zastosowanego leczenia
- Topografia rogówki (mapa) - w celu wykrycia nieregularności powierzchni rogówki: stożka rogówki, astygmaty zmów nieregularnych (OCULUS, TOSCA)
- Perymetria (badanie pola widzenia) - ocena przestrzeni widzianej przez nieruchome oko stosowana w diagnostyce jaskry, chorobach nerwu wzrokowego, uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.
- Kalkulacja soczewki wewnątrzgałkowej - badanie mające na celu wyliczenie mocy sztucznej soczewki, która zostanie wszczepiona w miejsce zmętniałej soczewki.
- Biometria (pomiar długości gałki ocznej i struktur oka) – wykorzystywana w wyliczeniu mocy soczewki wewnątrzgałkowej i ocenie progresji krótkowzroczności
- Autokeratorefraktometr (komputerowe badania wzroku) - badanie refrakcji oka i mocy rogówki w głównych osiach optycznych. Rutynowo stosowane wbadaniu okulistycznym.
- Tonometria aplanacyjna (badanie ciśnienia w gałce ocznej) - rutynowe badanie okulistyczne
- Gonioskopia (badanie kąta przesączenia) - rutynowo wykonujemy u wszystkich pacjentów, u których diagnozujemy jaskrę
- Pachymetria (badanie grubości rogówki) - w diagnostyce jaskry, w operacjach wszczepienia pierścieni śródrogówkowych, w zwyrodnieniach
rogówki.
- Badanie śródbłonka rogówki - ocena ilości imorfologii komórek śródbłonka pojedynczej warstwy komórek wyściełających rogówkę od wewnątrz. Rutynowo przed operacją zaćmy.
- Angiografia fluoresceinowa i indocjaninowa (badanie stanu naczyń
siatkówki) - po podaniu kontrastu do żyły i użyciu specjalnych filtrów uzyskujemy informacje o stanie dużych i małych naczyń siatkówki, zmianach barwnikowych i nowotworowych.
- Ultrasonografia ( USG) w projekcji Ai B -badanie pozwalające zobrazować struktury gałki ocznej wprzypadkach nieprzezierności ośrodków optycznych (bielma rogówki, zaćma dojrzała, wylew krwi do ciała szklistego).

Laser - centrum okulistyczne. Nowość w Opolu

Kliniki okulistyczne Laser

45-075 Opole, ul. Krakowska 44
Tel. 77 333 41 11
e-mail. nzozlaser@gmail.com
Rejestracja czynna codziennie od 9:00 do 20:00

Choroby oczu – zaćma (cataracta)

To zmętnienie soczewki. Soczewka to dyskowaty twór znajdujący się w środku oka. Fizjologicznie jest ona w pełni przezierna do około 35 roku życia. Potem naturalnie zaczyna mętnieć. U starszych osób może rozwinąć się bardzo duże zmętnienie soczewki, ograniczające czy wręcz uniemożliwiające prawidłowe widzenie.

Postaci zaćmy
• Zaćma starcza jest najczęstszą postacią tej choroby. Schorzenie jest bezbolesne. Można
je rozpoznać po pogorszeniu widzenia i światłowstręcie.
• Zaćma może również pojawić się jako choroba wrodzona – wtedy można ją rozpoznać u noworodka.
• Zdarza się również, że zaćma pojawia się u osób młodych - najczęściej jako "wtórny efekt” stosowania sterydów, urazu oka, stanów zapalnych.

Leczenie
Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy jest zabieg operacyjny. Polega on na usunięciu zmętniałej, ale naturalnej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej. Podstawowymi metodami operacyjnymi są:
• zewnątrztorebkowe usunięcie zaćmy przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, stosowane gdy niemożliwa jest metoda fakoemulsyfikacji. Czas rehabilitacji jest w tym przypadku dłuższy.
• fakoemulsyfikacja - zabieg przeprowadzany w znieczuleniu kroplowym, miejscowym lub ogólnym. Polega na wykonaniu dwóch minimalnych nacięć w rogówce, przez które usuwana jest chora soczewka i wprowadzona sztuczna, która rozwija się w oku. Czas rehabilitacji jest znacznie krótszy niż w przypadku metody zewnątrztorebkowej.
• W naszych klinikach wykonujemy fakoemulsyfikację za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i przy zastosowaniu najnowszych na rynku soczewek - mówi dr n. med. Michał Kamiński.

Mity o zaćmie
• Trzeba czekać aż dojrzeje - nieprawda - zaćmę trzeba operować wtedy, gdy zaczyna przeszkadzać.
• Soczewki wewnątrzgałkowe trzeba wymieniać - nieprawda - operację zaćmy wykonuje się "raz na zawsze”
• soczewka miękka ugniata oko, w przeciwieństwie do twardej - nieprawda – żaden z rodzajów soczewek nie powoduje ucisku oka czy innego dyskomfortu.
W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE NZOZ LASER ZDOBYŁ W OPOLSKIM NFZ NOWY KONTRAKT NA LECZENIE ZAĆMY, PACJENCI MOGĄ LICZYĆ NA KRÓTKI TERMIN OCZEKIWANIA NA ZABIEG.

Liczby

39 operacji cataracty na 10 tysięcy ubezpieczonych
wykonuje się w Polsce i zajmujemy pod tym względem przedostatnie miejsce w Europie.

Na pierwszym jest Hiszpania z 99 operacjami.

33 operacje na 10 tysięcy ubezpieczonych wykonywano dotychczas na Opolszczyźnie. Jeszcze
mniej w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.
(24) i świętokrzyskim

Konferencja - Nowe trendy w zaćmy

Współwłaściciele i lekarze przeprowadzający operacje zaćmy z NZOZ Laser (od lewej) prof. Dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek, dr n. med. Michał Kamiński, dr n. med. Anna Kamińska prowadzili wykłady podczas sobotniej konferencji. Zorganizowało ją Centrum Okulistyczne Laser, które 1 stycznia br. rozpoczęło działalność w Opolu. Dr Roman Kolek, wicemarszałek województwa, a do niedawna zastępca dyrektora opolskiego oddziału NFZ przyznał, że w kolejce do operacji zaćmy mieszkańcy regionu muszą czekać obecnie prawie 2 lata, a procedury chirurgii jednego dnia, jakie oferuje NZOZ Laser, nie były u nas dotychczas stosowane. - Dzięki umowie podpisanej z tym NZOZ-em możemy zaoferować o 20% więcej świadczeń dla pacjentów.
- Procedura chirurgii jednego dnia jest ogólnoświatowym trendem lecznictwa szpitalnego pod względem bezpieczeństwa medycznego i komfortu pacjenta - zapewnia dr n. med. Michał Kamiński. - Pacjenci są w mniejszym stopniu narażeni na zakażenie wewnątrzszpitalne. W krótkim czasie po operacji uzyskują pełną sprawność, mogą powrócić do aktywnego życia. W przypadku okulistyki w większości krajów operacje są wykonywane w trybie jednodniowym.

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy przychodzisz punktualnie do pracy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 397.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.