Mam 13 lat. Jestem w ciąży

Dodano: 7 marca 2012, 6:45 Autor:

Najmłodsza ciężarna pacjenta opolskiego szpitala ginekologiczno-położniczego miała 13 lat. W skali kraju zdarza się, że dzieci rodzą nawet 12-latki.

13-letnia Opolanka w drugim miesiącu ciąży trafiła do opolskiego szpitala w ubiegłym tygodniu . - Dziewczynka została przyjęta na oddział z powodu krwawienia. Doszło do poronienia, ale jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - mówi doktor Marek Chowaniec, wicedyrektor szpitala ginekologiczno-położniczego. - Doszło do pożycia, co w przypadku kontaktów z osobami poniżej 15. roku życia jest przestępstwem, dlatego musieliśmy zawiadomić o sprawie policję - tłumaczy lekarz.

Ciężarna 13-latka była najmłodszą pacjentką szpitala przy ul. Reymonta, choć ciąże wśród nastolatek zdarzają się częściej.

- Wśród dziewczynek młodszych niż 15 lat to jednak rzadkość. W ostatnich 8 latach mieliśmy zaledwie 6 takich przypadków - wylicza dr Chowaniec. - Oczywiście ciężarne nastolatki trafiały do nas częściej, ale miały ukończone 15 lat, więc w świetle obowiązującego prawa osoby, które z nimi współżyły, nie popełniły przestępstwa - tłumaczy lekarz.

Do szpitala w Nysie trafiła natomiast ostatnio 19-latka, która w ciąży była już po raz trzeci.

- Pierwsze dziecko urodziła bardzo wcześnie, bo mając około 14-15 lat. Na to, które teraz przyszło na świat nie chciała nawet spojrzeć, żeby się do niego nie przywiązywać. Uznała, że nie stać jej na wychowanie trzeciego dziecka, więc zdecydowała, że odda je do adopcji - mówi Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala. - Dziewczyna była niedożywiona, miała anemię. Te kilka dni, które spędziła w szpitalu pozwoliło choć trochę postawić ją na nogi - mówi dyrektor i dodaje, że przypadków ciąż wśród dziewczynek do 15. roku życia w ostatnich 3-4 latach było w nyskim szpitalu około 8.

Sprawę ciężarnej 13-latki z Opola wyjaśnia policja. Jeśli mężczyzna, który z nią współżył jest pełnoletni, grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Więcej na temat ciąż wśród nastolatek czytaj w środowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej.

Czytaj więcej o:
  • 13 latka
  • antykoncepcja
  • ciąża
  • dzieci
  • nastolatka
  • seks
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.