Głubczyce

Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Głubczyce
 • Matura 2015 polski. 'Lalka' Prusa na egzaminie w liceach

  Matura 2015 polski. 'Lalka' Prusa na egzaminie w liceach 

  Wypracowanie na podstawie "Lalki" Prusa lub interpretacja wiersza amerykańskiej poetki to tematy, z jakimi zmierzyli się w poniedziałek licealiści zdający egzamin maturalny w nowej formule.

 • Kietrzańscy maturzyści obliczyli, że podczas tegorocznego maratonu maturalnego w szkole na egzaminach będą się zjawiać średnio 7 razy.

  Maturzyści z Kietrza nastawieni pozytywnie

  18 osób przystąpiło dzisiaj do egzaminu maturalnego z języka polskiego w kietrzańskim Zespole Szkół. 14 z nich to tegoroczni absolwenci, 4 osoby, mimo że nie kończyły szkoły w tym roku, postanowiły podjąć wyzwanie jakim jest przystąpienie do...

 • W kategorii poprawa stanu zdrowia mieszkańców Opolszczyzna zajęła 9. miejsce. Brano w niej pod uwagę m.in. skuteczność działań, które zapobiegają zgonom oraz pogorszeniu stanu zdrowia, np. ile jest hospitalizacji z powodu chorób serca, dolnych dróg oddechowych i cukrzycy. W kategorii efektywna gospodarka finansowa przypadło nam natomiast dopiero 11. miejsce. Z kolei pacjenci dość wysoko ocenili kadrę medyczną na Opolszczyźnie. Np. za podejście lekarzy do pacjentów, w skali 1 do 5, przyznali im 3,64, za efekty leczenia – 3,33.

  Pacjenci mają już dość kolejek do lekarza

  W raporcie oceniającym system ochrony zdrowia w Polsce w 2014 r. Opolszczyzna wypada kiepsko. Choć Opolanie dostrzegają profesjonalizm lekarzy, to co z tego, skoro trudno się do nich dostać.

 • Matura 2015. Język polski na egzaminie w poniedziałek.

  Matura z polskiego 2015. U nas test i odpowiedzi po egzaminie 

  Od obowiązkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego rozpocznie się w poniedziałek matura. W tym roku uczniowie zdają dwa typy matur - absolwenci techników w starej formule, a absolwenci liceów ogólnokształcących w nowej.

Imprezy

Polecamy
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych

Czy samorządy powinny przejąć głubczycki PKS?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 101.

Informacje z Twojego powiatu

 • Serdecznie zapraszamy na XV Eko-Wystawę Ciepło Przyjazne Środowisku nto.pl

Oferty dnia

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 77 44 32 500

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nto jest częścią grupy Polska Press
Pro Media sp. z o.o. w Opolu zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nto.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Pro Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pro-Media Sp. z o.o. w Opolu. 2001-2015.