Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Najpierw na XXXIV Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego w...

Marta Mazurek z Olesna mistrzynią Śląska w karate [zdjęcia, wideo]

Marta Mazurek z Olesna mistrzynią Śląska w karate

Najpierw na XXXIV Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego w Jastrzębiu Zdroju Marta Mazurek wywalczyła złoty medal w kategorii kumite kobiet +55kg.

Wielkim sukcesem zakończył się także start 22-latki z Olesna w 41. Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyukoshin w Katowicach. Marta Mazurak zdobył brązowy medal w kategorii +65kg.
W Mistrzostwach Polski wzięło udział 125 zawodników z 54 klubów karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Marta Mazurek jest także aktualną Akademicką Mistrzynią Polski (tytuł wywalczyła w 2013 roku).

- Na mistrzostwach Polski było dużo emocji i fajnych walk, a w walce o medal miałam dwie dogrywki - opowiada brązowa medalista mistrzostw Polski.

Marta Mazurek ma 22 lata, studiuje dietetykę a Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

- Karate trenuję od 13. roku życia - opowiada Marta.

Jej pierwszym trenerem w Oleśnie był Eugeniusz Hajdus. Teraz Marta trenuje w Katowickim Klubie Karate Kyokushin.

Ma brązowy pas karate, 2. kyu.

- Codziennie trenuję po 1,5 godziny, do tego dochodzi bieganie dla utrzymania dobrej kondycji - opowiada Marta Mazurek.