Pocisk leżał koło kubła

  Pocisk leżał koło kubła

  Wan

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W piątek rano saperzy z Brzegu wywieźli i zdetonowali na poligonie pocisk przeciwpancerny znaleziony w śmietniku na opolskim osiedlu ZWM.
  Zardzewiały pocisk został znaleziony przez mieszkańca osiedla w czwartkowy wieczór. Leżał pod wiatą przy ulicy Szarych Szeregów, obok kubła na śmieci. Wezwana na miejsce policja zabezpieczyła pocisk i pilnowała go do rana. Ze względów bezpieczeństwa saperzy nie usuwają z reguły niewypałów po zmroku.
  - Być może ktoś przy okazji robienia świątecznych porządków wyniósł to z mieszkania albo z piwnicy - stwierdza chorąży Mirosław Śliwa, dowódca patrolu rozminowania w 2. Brzeskim Batalionie Ratownictwa Inżynieryjnego - Przypadki znalezienia niewypału lub niewybuchu w mieszkaniach czy piwnicach są rzadkie i trafiają się najwyżej dwa, trzy razy w roku.
  W ciągu ostatnich lat nie doszło na szczęście w naszym województwie do jakiejś tragedii spowodowanej detonacją amunicji. Ostatnimi ofiarami śmiertelnymi są dwaj chłopcy z Kamienicy koło Nysy, którzy kilka lat temu dobrali się do przechowywanego w domu pocisku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama