Grudynia nie ruszyła

  Kes

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wczoraj w sądzie okręgowym miał się rozpocząć proces trzech mężczyzn, w tym znanego kardiologa prof. Stanisława P., oskarżonych o wyprowadzenie z Grudyni 12 milionów zł.
  Do odczytania aktu oskarżenia jednak nie doszło.
  To druga część procesu dotyczącego działań na szkodę Przedsiębiorstwa Produkcji Sadowniczej "Grudynia" i Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Pierwsza zakończyła się na początku grudnia, przyjęciem przez sąd czterech wniosków o dobrowolne poddanie się karze. Sprawa trzech głównych oskarżonych, czyli śląskiego biznesmena Andrzeja B., jego brata Józefa oraz kardiologa prof. Stanisława P. została wyłączona do odrębnego postępowania.
  Wczoraj sąd nie mógł jednak przystąpić do odczytania aktu oskarżenia, gdyż mec. Artur Łata - obrońca Andrzeja B. - złożył wniosek o wyłączenie składu sędziowskiego.
  - Orzeczenie przez ten sam skład sędziowski kar wobec czterech oskarżonych nie może pozostać bez wpływu na bezstronny osąd co do pozostałych trzech osób - argumentował obrońca.
  Wniosek adwokata rozpatrzyć musi inny skład sędziowski. Jeśli nie przychyli się do stanowiska obrońcy Andrzeja B., rozprawa będzie kontynuowana 27 stycznia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama