Uszczelnianie w czasie zimy

Kaja
Podłoże, na które nanosić będziemy pianę, musi być czyste i wolne od lodu i szronu.
Podłoże, na które nanosić będziemy pianę, musi być czyste i wolne od lodu i szronu.
Co zrobić, jeśli w trakcie mrozów okazuje się, że nasze okna wymagają natychmiastowego doszczelnienia? W przypadku takich awaryjnych zimowych prac można wykorzystać pianę montażowo- uszczelniającą.

Do czego służy
Za pomocą piany można osadzać drzwi i okna, izolować cieplnie sieci wodne, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania, a także dachy i stropodachy, wypełniać szczeliny między płytami styropianowymi przy ocieplaniu budynków. Pianą można też kleić i izolować panele ścienne, blachy faliste, dachówki itp.
Jak używać
Podłoże, na które nanosić będziemy pianę, musi być czyste i wolne od lodu i szronu. Dla lepszej przyczepności zwilżamy je wodą. Puszką należy intensywnie wstrząsać przez około 30 sekund, a następnie zdjąć kołpak ochronny i przymocować dyszę dozującą. W tym momencie piana jest już gotowa do użycia.
Szczeliny o szerokości do 5 cm wypełnia się pianą w 50 proc. ich głębokości - piana powiększa swoją objętość po nałożeniu. Szczeliny szersze niż 5 cm wypełniamy stopniowo warstwami, a każdą z warstw zwilżamy wodą. Nadmiar piany usuwamy mechanicznie dopiero po całkowitym utwardzeniu. Wtedy też należy pianę zabezpieczyć przed działaniem promieni UV, pokrywając farba, silikonem, tynkiem, akrylem lub innymi materiałami zabezpieczającymi.
Zalety pianki:
- krótki czas obróbki wstępnej,
- niski stopień nacisku i przyrostu (nie wypacza profili),
- możliwość zastosowania w każdej pozycji roboczej,
- możliwość użycia już w temperaturze -10 stopni C,
- odporności na powstawanie grzybów i pleśni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska