Nikt się nie odwołał

  Nikt się nie odwołał

  Man

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Decyzja opolskiej prokuratury o umorzeniu wątku gospodarczego śledztwa ratuszowego jest już prawomocna. - Nikt się nie odwołał - powiedział nam Paweł Nowosielski, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu.
  Wątek gospodarczy był jednym z trzech postępowań, w ramach których wydział śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu badał działalność opolskiego urzędu miasta. Po blisko pięciu latach śledztwa, pod koniec ub.r. umorzono je. Nie stwierdzono, by zostało popełnione przestępstwo. Doszło wprawdzie do przekroczenia prawa, ale dotyczyło to prawa administracyjnego, budowlanego bądź dyscypliny budżetowej, nie zaś kodeksu karnego.
  Postępowanie obejmowało lata 1997-2000. Rozpoczęło się od doniesienia złożonego przez opozycyjnych radnych wiosną 2000 r. Dotyczyło 16 spraw, przy których - zdaniem radnych - doszło do niegospodarności. Badano m.in. remont pływalni przy ul. Ozimskiej i żłobka przy ul. Kościuszki oraz przetarg na zarządzanie mieniem komunalnym. Dowody zgromadzono w ponad 170 tomach, przesłuchano co najmniej 200 świadków, a samo uzasadnienie decyzji o umorzeniu liczy ponad 400 stron.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama