Ze złomowiska na pokoje

  Ze złomowiska na pokoje

  Fot. Tomasz Dragan

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Metalowe meble można odnowić samemu. Potrzebna jest druciana szczotka, farba i trochę cierpliwości.
  - Do malowania metalowych mebli najlepiej używać czarnej matowej farby - radzi Jacek Iżewski, który prowadzi salon meblowy w Brzegu.

  - Do malowania metalowych mebli najlepiej używać czarnej matowej farby - radzi Jacek Iżewski, który prowadzi salon meblowy w Brzegu. ©Fot. Tomasz Dragan

  Najpierw należy dokładnie usunąć rdzę - radzi Jacek Iżewski, stolarz, właściciel salonu Meble- Art-Dom z Brzegu. - Jeśli nie zostanie usunięta w całości, wówczas farba, którą malujemy mebel, nie będzie się dobrze trzymała. Może odpaść już po kilku miesiącach.

  Rdzę można usunąć szczotką z drutu albo odrdzewiaczem. Łatwiej jest użyć preparatu chemicznego, ale ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy, mogą spróbować pozbyć się jej sami, "szczotkując" mebel. Po użyciu odrdzewiacza trzeba odczekać, zanim zaczniemy malować. Zwykle czas karencji podany jest na opakowaniu preparatu. Jeśli rdzę usuwamy szczotką, wówczas czekać nie trzeba.

  - Najlepiej do malowania nadaje się farba czarna matowa - mówi Jacek Iżewski. - Trzeba używać farby do metalu. Dobierając pędzel warto sprawdzić, czy nie będzie wypadało włosie.
  Czarna farba stanowi podkład. Dodatkowo mebel można pokryć złotą farbą. Trzeba jednak poczekać około doby, aż wcześniej nałożona warstwa wyschnie. Nanosi się ją pędzelkiem albo gąbką.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama