Kwietnik w sypialni

  Kub

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Nie wszystkie rośliny mogą stać tam, gdzie śpimy. Są jednak i takie, które pomagają nam w nocnym odpoczynku.
  Na pewno w sypialni nie powinna się znaleźć poinsecja, czyli popularna gwiazda betlejemska.
  - Kiedy roślina przestaje kwitnąć, stawia się ją w mniej widocznym miejscu i często wybór pada na sypialnię - mówi Anita Koziol z Centrum Ogrodniczego "Pracuś" ze Schodni Starej - Na pewno nie powinna tam stać. Jest trująca, a nieprzyjazne dla człowieka substancje wydziela przez liście.

  W miejscu, gdzie śpimy, nie powinna się również znaleźć difenbachia.
  To bardzo dekoracyjna roślina o zielono-białych liściach. Jej sok jest silnie trujący. Gdy dostanie się do ust, powoduje nabrzmienie języka, co może spowodować uduszenie. Po każdym zabiegu wykonywanym przy roślinie należy umyć ręce.
  - Należy unikać roślin dużych oraz
  takich, których kwiaty mają bardzo intensywną woń - radzi Anita Koziol. -
  Do małych pomieszczeń nie polecam gardenii. Kwiaty pachną tak intensywnie, że woń może być dokuczliwa nawet w małym mieszkaniu, a co dopiero w sypialni.

  Są również rośliny, które warto ustawiać w miejscach, w których śpimy. Na pewno jest to paproć, która pomaga "zabierać" z powietrza i otoczenia szkodliwe substancje. Do przyjaznych roślin należy też sansewieria. To roślina o szablowatych liściach, dosyć łatwa w uprawie. Bioenergoterapeuci radzą, aby w sypialniach ustawiać araukarię. Ma igiełkowate liście i jest bardzo dekoracyjna.
  - Większość roślin możemy ustawiać w sypialniach bez obawy, że będą negatywnie wpływały na nasze samopoczucie - twierdzi Anita Koziol. - Trzeba jednak pamiętać, że nie powinno być ich zbyt wiele. Należy raczej wybierać kwiaty nieduże.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama