Wraca za kratki

  Man

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Andrzej Sz., były dziennikarz sportowy oskarżony o pedofilię, kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie - zdecydował wczoraj sąd.
  Na początku marca, po pierwszej rozprawie, Sąd Rejonowy w Opolu uchylił oskarżonemu areszt. Z taką decyzją nie zgodziła się prokuratura i złożyła zażalenie.
  - Nie zniknęły przesłanki, na podstawie których zastosowano areszt - tłumaczy Lidia Sieradzka, rzecznik opolskiej prokuratury.
  Wczoraj Sąd Okręgowy w Opolu uznał zażalenie za słuszne i nakazał Andrzejowi Sz. powrót do aresztu.
  - Oskarżonemu grozi wysoka kara ze względu na charakter czynu - tłumaczy Waldemar Krawczyk, rzecznik prasowy opolskiego sądu. - Po złożeniu wyjaśnień przez oskarżonego i przesłuchaniu części świadków groźba surowej kary nie zniknęła - dodał.
  Przypomnijmy, że Andrzeja Sz., byłego dziennikarza sportowego "NTO", zatrzymano 14 grudnia ub.r. Prokuratura oskarżyła go o nakłanianie 14-latka do seksu oralnego w zamian za 50 zł (chłopiec uciekł) oraz molestowania siedmiolatka, bawiącego się w piaskownicy przed swoim blokiem. Andrzej Sz. nie przyznaje się do winy. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama