Postawił na chemię

  Kub

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Władysław Domaredzki z Kędzierzyna-Koźla od stycznia 2005 r. zajmuje się m.in. produkcją i transportem środków chemicznych.
  Wcześniej, przez 15 lat, pracował na etacie. Był pracownikiem Instytutu Ciężkiej Syntezy w kędzierzyńskich "Azotach".
  - Sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego, żebym coś zmienił - opowiada Władysław Domaredzki. - Jestem już po czterdziestce i wiedziałem, że mając tyle lat, będę miał trudności ze znalezieniem pracy, dlatego chciałem otworzyć coś swojego.

  Przez pół roku był bezrobotny. To w tym czasie postarał się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z powiatowego urzędu pracy. I wtedy zaczął już rozmowy z firmą, z którą obecnie współpracuje.
  - Najtrudniejsze było przebrnięcie przez przepisy i formalności - twierdzi Domaredzki. - Zresztą papierkowa robota nadal jest dla mnie najbardziej uciążliwa. Dwanaście godzin pracuję w firmie, a później jeszcze kilka muszę ślęczeć nad papierami. Trzeba cały czas być na bieżąco, żeby nie wpaść w tarapaty z urzędem skarbowym albo ZUS-em.
  Jego firma "Dom - Chem" działa od stycznia tego roku. Zajmuje się produkcją i dystrybucją środków czyszczących, używanych w zakładach przemysłu spożywczego. Ze swoją działalnością wstrzelił się w lukę i, jak na razie, jest zadowolony ze swojej decyzji.

  Przedsiębiorca najbardziej cieszy się z tego, że firma przynosi zyski i to na tyle duże, że można myśleć o rozwoju. Chciałby dokupić maszyny, może nawet zatrudnić pracownika (na razie pracuje sam) i poszerzyć działalność.
  - Decyzji nie żałuję chociaż, to praca, w której jest się prawie przez cały dzień - kończy Władysław Domaredzki. - Najważniejsze jest to, że znalazłem coś, na co jest popyt i na razie nie muszę martwić się o zlecenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama