Jak kupować, to u nas

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Opolski salon Skody okazał się najlepszy w kraju.

  Opolski salon Skody okazał się najlepszy w kraju. ©Fot. Witold Chojnacki

  W opolskich salonach samochodowych klienci są obsługiwani najlepiej w Polsce - tak wynika z rankingu sporządzonego przez "Auto Świat".
  Opolski salon Skody okazał się najlepszy w kraju.

  Opolski salon Skody okazał się najlepszy w kraju. ©Fot. Witold Chojnacki

  Jakość musi kosztować

  Jakość musi kosztować


  Andrzej Lellek, współwłaściciel Auto Lellek (Skoda):
  - Uznanie naszego salonu za najlepszy w Polsce przez najpopularniejszy magazyn motoryzacyjny to zwieńczenie naszych długoletnich działań. Rodzina Lellków była związana z motoryzacją od zawsze i nasi pracownicy czują się też tak, jakby to była ich firma. Klient jest u nas najważniejszy i nie jest to tylko pusty slogan. "Auto Świat" to jedynie potwierdził. Teraz ogromnym wyzwaniem będzie utrzymanie pozycji lidera. Myślimy już o kolejnych działaniach, które pozwolą nam być o krok przed konkurencją. A że niektórzy narzekają, że "Lellki są drogie"? Cóż, mój ojciec mawiał: "Najpierw musisz być dobrym, a dopiero potem możesz być drogim". Nie da się być tanim i dobrym. Cena usług nie bierze się jednak z naszej pazerności. Koszty podnoszenia i utrzymywania jakości są w dzisiejszych czasach ogromne. Klient ma jednak za to gwarancję stałej, wysokiej jakości. Naszych pracowników staramy się godziwie za tę jakość wynagradzać i motywować. Ciepłe słowa usłyszą też zapewne dzisiaj podczas spotkania z odwiedzającym nas prezesem Skoda Auto Polska i członkami zarządu tej firmy.  Wysłannicy tego jednego z najpopularniejszych tygodników motoryzacyjnych odwiedzili incognito 231 salonów samochodowych 11 marek.
  Udawali klientów zainteresowanych kupnem nowego wozu, a potem oceniali poziom obsługi. Brali pod uwagę, jak zorganizowana jest praca salonu (m.in. dni i godziny jego otwarcia), kompetencje sprzedawców i ich zaangażowanie oraz dostępność jazdy próbnej.

  W każdej z trzech ocenianych kategorii "tajemniczy klienci" przyznawali punkty: za organizację pracy salonu - 50, za jakość obsługi - 100 i za jazdę próbną - 50. Łącznie było więc do zdobycia 200 punktów.
  Dealerzy z dołu tabeli uzyskali zaledwie po 45 - 50 punktów. Aby znaleźć się w pierwszej dwudziestce najlepszych salonów samochodowych w Polsce, trzeba było mieć punktów co najmniej 185. W tym elitarnym gronie znalazły się aż cztery salony z Opola - Toyoty (Szic), Renault (Vip Car), Peugeota (Bomi) oraz Skody (Lellek). Ten ostatni wygrał cały test, zdobywając jako jedyny maksymalną liczbę punktów (200) i tym samym tytuł najlepszego salonu samochodowego w Polsce.

  Na liście "Top 20" znalazło się najwięcej salonów Toyoty (5). Według "Auto Świata" nieźle też obsługuje się klientów w Fordzie (4 salony), Skodzie (3 dealerzy) oraz Oplu, Peugeocie i Renault (2 salony na "Top 20"). Wśród najlepszych salonów znaleźli się też dealerzy Fiata i Hondy (po 1).
  Najwyższą średnią ocenę uzyskały w tym rankingu salony Forda (165,5 pkt.), Peugeota (161,8 pkt.) i Toyoty (158,4 pkt.).

  Salony opolskie na "Top 20" Auto Świata

  Salony opolskie na "Top 20" Auto Świata


  Auto Lellek - 200 punktów
  Bomi - 185 punktów
  Vip Car - 185 punktów
  Andrzej Szic - 185 punktów  Będziemy jeszcze lepsi
  - Co zmienicie w swoim salonie, aby klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni z obsługi?

  Marek Łyszczarz, szef sprzedaży Bomi (Peugeot):
  - Już zmieniliśmy. We wszystkie niedziele lipca mamy otwarty salon w godzinach 10.30 - 15.30, co do tej pory praktykowaliśmy tylko przy okazji dni otwartych. Chcemy także, aby jeszcze więcej klientów korzystało z jazdy próbnej. Ideałem byłoby, gdyby każdy, kto nas odwiedzi, mógł taką jazdę odbyć.

  Andrzej Szic, właściciel salonu (Toyota):
  - Nie otrzymaliśmy maksymalnej noty w tym rankingu tylko dlatego, że nie mamy możliwości negocjacji cen aut. Nie pozwala nam na to importer. Wszelkie inne elementy mające wpływ na zadowolenia klientów są u nas na najwyższym poziomie, ale oczywiście staramy się ciągle rozwijać.

  Jacek Uhryn, prezes zarządu Vip Car (Renault):
  - Nie znamy szczegółowej punktacji tego rankingu, więc nie wiemy, za co nie otrzymaliśmy maksymalnej noty. Domyślam się, że może chodzić o jazdę próbną. Wychodzimy jednak z założenia, że klienta nie wsadzamy od razu do samochodu, lecz najpierw poznajemy dokładnie jego oczekiwania i potrzeby. Chyba robimy to nieźle, skoro z całej sieci Renault w Polsce zajęliśmy w tym rankingu pierwsze miejsce ex aequo z salonem z Lublina.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo