Mała łazienka - duże możliwości

fot. Joanna Mentel
Dzięki parawanowi wannowemu nie trzeba budować kabiny prysznicowej.
Dzięki parawanowi wannowemu nie trzeba budować kabiny prysznicowej. fot. Archiwum
Składane parawany wannowe i bidety to idealne rozwiązanie do małych łazienek.

Jasny przestronny salon kąpielowy to marzenie każdej pani domu, ale rzeczywistość często odbiega od marzeń. Statystyczny Kowalski mieszka w bloku, a w mikroskopijnej łazience nieźle się musi nakombinować, aby zmieścić podstawowe sprzęty. Kabina prysznicowa czy bidet rzadko się już mieszczą.

- Jeżeli ktoś ma małą łazienkę, to nie oznacza, że musi rezygnować z wygody i luksusu - twierdzi Katarzyna Lipińska, dyrektor handlowy AS Plastic w Opolu. - Wszystko jedynie zależy od naszej inwencji.

A my kochamy wanny, bo nie ma to jak w długie zimowe wieczory zanurzyć się w gorącej, pachnącej solami wodzie, ale szybki prysznic, zwłaszcza latem, też ma swoje zalety. Gdy nie mamy miejsca na jedno i drugie, proponujemy na wygodny prysznic zaadaptować wannę.
Tu świetnym rozwiązaniem są parawany wannowe.

Bidettę warto zamontować w małej łazience, w której nie mieści się już bidet.
(fot. fot. Joanna Mentel)

- Ich konstrukcja jest prosta. W aluminiowych profilach bądź chromowanych zawiasach osadzone są ruchome elementy szklane lub pleksi. Polecam szkło hartowane, które łatwo wyczyścić, jest bardziej przejrzyste od pleksi i lepiej wygląda - zachwala pani Katarzyna.

Można zamówić parawany jedno-, dwu- lub trzyskrzydłowe. Są uniwersalne i pasują niemal do każdej wanny, również narożnej. Po prysznicu parawan składa się w kostkę na bocznej ścianie i możemy swobodnie korzystać z wanny.

- Dobrej klasy parawan kosztuje od 800 zł wzwyż. Są też i tańsze, ale inwestując w łazienkę, lepiej parę złotych dołożyć i kupić coś porządnego - radzi rozmówczyni.

Ci, którzy chcą się cieszyć pełnią luksusu, montują w łazienkach bidety. A gdy łazienka jest mała, trzeba się zadowolić bidettą. Jest tylko jeden warunek, umywalka powinna być zamontowana blisko toalety, ponieważ wąż ma około 1,5 m długości. Przy pomocy uchwytu baterii ustawia się temperaturę i natężenie strumienia wody, a wodę kieruje się specjalnym przyciskiem na rączce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska